Служба безпеки України повідомила Андрію Картаполову про підозру відразу за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Андрію Картаполову оголошено підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Генерал-полковнику грозить довічне позбавлення волі
Про це повідомляє пресцентр СБУ Начальнику Головного військово-політичного управління Збройних сил Російської Федерації, генерал-полковнику Андрію Картаполову оголошено про підозру відразу по 3 статтям Кримінального кодексу України. Про це повідомила спецслужба на своїй сторінці у Facebook 18 лютого цього року. Зокрема повідомляється, що у січні-лютому 2015 року, на посаді начальника Головного оперативного управління – заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ, Картаполов здійснював планування і координацію дій підрозділів збройних сил держави-агресора та підконтрольних їм незаконних збройних формувань по захопленню міста Дебальцеве та прилеглих до нього населених пунктів. Підозра повідомлена за наступними статтями:
  • ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни);
  • ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством).
НСлідчі вважають, що Картаполов діяв за попередньою змовою з іншими особами з числа керівництва ЗС РФ. У Служби безпеки України також встановили, що фігурант брав участь в організації віроломного вбивства українських воїнів біля м. Іловайськ під час їх виходу так званим «зеленим коридором» під надані «гарантії» керівництва РФ. Спільно з іншими представниками командування ЗС РФ він забезпечував планування і керування російськими підрозділами під час їх вторгнення на територію України та забезпечував подальшу збройну окупацію інших населених пунктів Донецької і Луганської областей. Досудове розслідування здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора. Зараз за скоєння інкримінованих злочинів Кримінальним кодексом України передбачено максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.