Байден: НАТО - це не "охорона союзників за гроші"

Джо Байден на саміті Великої сімки

Президент США Джо Байден, на відміну від свого попередника, підтвердив прихильність Штатів колективному захисту Альянсу.

США не розглядають НАТО як «охорону союзників за гроші», головне завдання Альянсу — захист назв країн і підтримка безпеки, заявив на прес-конференції за результатами саміту Великої сімки в британському графстві Корнуолл президент США Джо Байден, передає CNN.

«Ми більше не розглядаємо НАТО як захист (союзників) за гроші. Ми вважаємо, що НАТО важливо для нашої здатності підтримувати загальну безпеку», — сказав Байден.

Він також підтвердив прихильність США колективного захисту Альянсу. «Я хочу, щоб вони знали, що ми вважаємо 5 статтю в статуті НАТО священним обов’язком», — уточнив американський президент.

«Я незабаром поїду до Брюсселя, де пройде саміт НАТО. Багато хто з присутніх тут зберуться там за столом переговорів», — додав він.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що сподівається на швидке приєднання України до НАТО. Він хоче, щоб країни блоку якомога швидше дійшли згоди в цьому питанні.

Джерело