Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Віктор Медведчук, фото:ОПЗЖ

Спроба президента Володимира Зеленського втрутитися в діяльність Конституційного Суду викликала критику як за кордоном, так і всередині України. Таку думку в ефірі телеканалу NewsOne висловити політолог-міжнародник Данило Богатирьов.

«Цей закон, внесений президентом, вельми цинічно був названий»про відновлення довіри до Конституційного Суду». Хоча насправді Верховна Рада не має повноважень звільняти суддів Конституційного Суду через якісь рішення, які не сподобалися парламентарям або ж президенту», – заявив експерт.

Богатирьов звернув увагу на те, що ініціативу Зеленського розкритикували і Венеціанська комісія, і голова політради » опозиційної платформи За життя » Віктор Медведчук.

«Сьогодні щодо цього законопроекту звучить критика як всередині України, так і ззовні. Якщо ми говоримо про зовнішню критику, то Венеціанська комісія заявила, що врегулювання кризи з Конституційним Судом має відбуватися суто в рамках української Конституції», – зазначив політолог.

Богатирьов нагадав, що саме Віктор Медведчук-один з авторів нинішньої Конституції України, що закріпила модель парламентсько-президентської республіки.

“Про те ж саме заявив Віктор Медведчук, який є одним з авторів Конституції і парламентсько-президентської моделі управління в нашій країні”, підкреслив політолог.

За словами Богатирьова, на сьогоднішній день є лише один варіант дій – це прийняти нову редакцію законів, які Конституційний Суд визнав такими, що не відповідають Конституції.

“Ми бачимо, що йде спроба через парламент протягнути таке явно неконституційне рішення. Незалежно від того, подобається комусь рішення Конституційного Суду або не подобається, є тільки один варіант дій в даному випадку-це внести зміни в той закон, який КС визнав таким, що не відповідає Конституції, проголосувати його у Верховній Раді і в новій редакції виконувати цей закон”, уклав політолог-міжнародник Данило Богатирьов.

Голова політради » опозиційної платформи За життя” Віктор Медведчук назвав антиконституційним законопроект президента Володимира Зеленського, в якому пропонується припинити повноваження членів Конституційного Суду.

«Політична криза, викликана антиконституційними, незаконними діями Президента Зеленського та його оточення, спрямованими на позбавлення судової влади незалежності, невиконання рішень Конституційного Суду і протизаконну розправу над його суддями, яка готується у Верховній Раді, багато в чому спровокована прямим тиском сил, що здійснюють зовнішнє управління Україною”, заявив опозиційний лідер.

Медведчук підкреслив, що Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) опублікувала лист до голови Верховної Ради, в якому вкрай негативно відгукнулася про законопроект Зеленського: “довіру потрібно заслужити, однак це підлягає здійсненню тільки в системі, яка поважає Конституцію і принцип верховенства закону. Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та основоположного принципу поділу влади. Порушення Конституції, навіть з поважної причини, не може призвести до культури конституціоналізму і поваги до верховенства права, яких дотримуються і в боротьбі з корупцією».

“У Венеціанської комісії є всі підстави говорити про грубі порушення Конституції України. Так, Стаття 1512 Конституції України чітко вказує, що » рішення і висновки, прийняті Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені”, зазначив голова політради «опозиційної платформи — за життя» Віктор Медведчук.

Джерело — https://www.youtube.com/watch?v=4TNrs46_LBE

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись