Бойовий генерал. У ЗСУ новий головнокомандувач

Фото: 24 канал Валерій Залужний — новий Головнокомандувач ЗСУ

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак покинув посаду, його місце зайняв Валерій Залужний, командувач оперативного командування Північ.

  В Україні йдуть великі перестановки в силовому блоці. Після кадрових змін у МВС, СБУ та службі зовнішньої розвідки дійшла справа і до армії. Головнокомандувачем Збройних сил України замість Руслана Хомчака став Валерій Залужний.   Корреспондент.net розбирався в кадрових ротаціях.  

Два роки Хомчака

  Хомчак очолював Генштаб ЗСУ протягом двох років. Він каже, що за цей час українська армія стала ближчою до НАТО і готова до відповіді на можливе загострення з боку Росії.   Хомчак керував операцією з виведення військ з Іловайська в 2014 році, за яку його часто критикують через величезні втрати українських військових, які потрапили в оточення. Володимир Зеленський призначив Хомчака главою Генштабу відразу після приходу до влади і зараз теж з ним не прощається.   «Володимир Зеленський не сумнівається в патріотизмі, вірності присязі, професіоналізмі Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міноборони і ЗСУ. Так ось, синергії, на жаль, не бачимо, бачимо, навпаки, конфлікти», — зазначив прес-секретар президента Сергій Нікіфоров.   Хомчак переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО.  

 

Новий головнокомандувач

  Новий Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний народився 8 липня 1973 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області.   Залужний на Донбасі з 2014 року.   «Для мене війна почалася в середині липня 2014 року, з призначенням заступником командира сектора С, формувався в Донецькій області. З тих пір керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Дійшов до начальника штабу Об’єднаних сил», — згадував Залужний.   У 2017 році він став начальником штабу — першим заступником командувача військами оперативного командування Захід Сухопутних військ Збройних сил України, а в 2018 — начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ — першим заступником командувача Об’єднаних сил.   9 грудня 2019 року Залужний став командувачем Оперативного командування Північ.   Залужний одружений, має двох дочок, старша з яких військова і служить у Київському гарнізоні, а молодша вчиться в Одесі і планує стати лікарем.   Згідно з декларацією нового головнокомандувача, сам він не володіє ніякою нерухомістю. Зате у його дружини Олени Залужної в Овідіополі Одеської області є будинок, площею 69,2 квадратних метра і чотири земельні ділянки.   Залужному з 2011 року належить легковий автомобіль Chery Tiggo T11 2010 року випуску, а його дружині — легковий автомобіль Nissan Patrol 2005 року випуску, який вона придбала в 2019 році.   У 2020 році Валерій Залужний отримав 563 тисячі гривень заробітної плати і близько 7600 грн соціальної допомоги. Його дружина за цей же період отримала 584 тисячі гривень заробітної плати в Укргазбанку, 15 тисяч гривень доходу від профспілки співробітників Укргазбанку, 12600 грн доходів від надання майна в оренду і 5 тисяч гривень страхових виплат.    

Джерело