Бюджет-2022: у пріоритеті - обороноздатність

Фото: mof.gov.ua Зустріч з питання формування основних показників держбюджету-2022

У Мінфіні планують на 2022 рік також закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я і на освіту близько 7,2%.

  Одними з головних пріоритетів у формування бюджету-2022 є обороноздатність країни, фінансування медицини, підвищення зарплат медикам та освіту. Про це заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмолічев.   Він зазначив, що в Мінфіні планують на 2022 рік закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я, близько 7,2% — за зведеним бюджетом на освіту.   «Підготовка проекту Державного бюджету України на 2022 рік здійснюється в умовах обмеженого фінансового ресурсу з урахуванням необхідності підготовки збалансованого та реалістичного проекту. Відбулися дискусії з головними розпорядниками бюджетних коштів щодо визначення пріоритетних напрямків фінансування», — сказав Єрмолічев на зустрічі зі Сторонами профспілок і Сторонами роботодавців щодо питань формування основних показників держбюджету-2022.   За словами заступника міністра, в планах на наступний рік закласти за зведеним бюджетом на рівні 4,5% ВВП на охорону здоров’я.   «У сфері освіти кошти повинні працювати на освіту. У наступному році планується близько 7,2% ВВП за зведеним бюджетом. Ми припускаємо можливість оновлення матеріально-технічної бази шкіл і підтримку організації якісного харчування учнів у закладах загальної середньої освіти», — додав Єрмолічев.   Він також розповів, що під час наради обговорювалися основні аспекти державного бюджету на наступний рік:  

  • проблеми виплати заборгованості зарплат працівників вугільної галузі,
  • збільшення фінансування медичної галузі,
  • виплат заробітних плат у сфері охорони здоров’я,
  • питання формування механізму розрахунку зарплати педагогам,
  • нагальні проблеми Пенсійного фонду,
  • необхідність збільшення прожиткового мінімуму і підвищення мінімальної зарплати.

  До цього стало відомо, що бюджет перевиконаний на 11 мільярдів за місяць. У порівнянні з минулим роком доходи держбюджету зросли майже на 20%. План перевиконано на 6,3%.   Раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв збільшити витрати на освіту. Уряду поставлено чітку вимогу врахувати зростання державних витрат на освітню галузь при підготовці бюджету-2022.    

Джерело