Чаус розбрату: НАБУ звинувачує СБУ у приховуванні

Фото: nabu.gov.ua НАБУ знову вимагає від СБУ віддати їм Чауса

Своїми діями співробітники СБУ фактично покривають підозрюваного в корупції, вважають у НАБУ.

Національне антикорупційне бюро звинувачує СБУ в перевищенні службових повноважень і приховуванні колишнього судді Миколи Чауса.

У НАБУ нагадали, що Чаус підозрюється в отриманні неправомірної вигоди.

«КПК України передбачає, що в разі виявлення розшукуваної особи, її повинні передати уповноваженому представнику органу досудового розслідування. Водночас маємо ситуацію фактичного приховування підозрюваного співробітниками СБУ», — йдеться в повідомленні.

У Бюро заявляють, що двічі просили СБУ доставити Чауса до них, але служба звернення проігнорувала.

«Вживання заходів безпеки до особи, яка перебуває в статусі потерпілого у кримінальному провадженні, яке розслідується слідчими СБУ, жодним чином не може бути підставою для приховування такої особи від кримінального судочинства і невиконання постанови про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», — заявляють в НАБУ.

Бюро закликає СБУ доставити Чауса до Вищого антикорупційного суду, який 4 серпня буде обирати йому запобіжний захід.

Нагадаємо, викрадений навесні у Кишиневі Чаус знайшовся в селі Мазурівка Вінницької області. Незабаром після цього НАБУ зажадало передати їм Чауса.

Пізніше співробітники НАБУ приїхали за Чаусом до будівлі СБУ на вулиці Малопідвальній і опублікували відео, як вони ганялися за автомобілями СБУ по Києву.

Спецслужба визнала, що колишній суддя перебуває у них. Стверджують, що він сам попросив викликати саме СБУ.

Джерело