Ціни на кавуни - коли впадуть ціни і як виживати фермерам

Фото: УНІАН

В Україні ціни на ягоди та фрукти б’ють усі рекорди. Високу вартість абрикосів ще якось можна пояснити, адже цьогоріч вони не вродили. Але й малина — золота. Що вплинуло на стрімке зростання цін на ягоди та фрукти, коли почне падати ціна на кавуни, та як виживають фермери, які займаються вирощуванням фруктів та ягід — в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів фермер з Одещини РОМАН ДЯЖУК.

— Цього року зросли ціни на фрукти та ягоди. Чи є вони об’єктивними? Чи є у фермерів можливість заробити, зважаючи на цю спеку та відсутність великої кількості врожаю?

— Це зараз спека стоїть, а ще два тижні тому на Одещині холодно було. Дуже затяжна весна, дощове літо. Ціни зараз такі високі, тому що багато фермерів постраждали від дощів і холоду. В нас посунулося прибирання врожаю.

Раніше кавун ми мали прибирати в кінці червня — в перших числах липня, а зараз ми стали його прибирати в 20-х числах липня. Відповідно це все наклалося на сезон та ціни.

— При тому, що ціни на ринках високі, чи вдається фермерам достатньо заробити на своїй продукції?

— Не всім фермерам, на жаль, вдасться заробити. Є такі фермери, які вирощують лише монокультури. Наприклад, картоплю. Я знаю, що в людей поля з картоплею стоять залитими, і вона гниє. У мене в корзині біля 50 різних овочів та фруктів, тому на чомусь втрачаємо, але на чомусь заробляємо. В принципі, у кого є різна продукція, він у збитку не буде.

— До серпня ще трохи часу є. Чи впадуть ціни на кавуни?

— Буквально за тиждень ціни сильно впадуть, тому що піде масово кавун.

Ранній кавун дорогий. Я знаю, що в Херсонській області багато фермерів висадили пізній кавун, тому на середину серпня ціни мають сильно впасти.

Джерело