Дебош на дорозі. П'яні пригоди заступника міністра

Фото: РБК П’яна витівка коштувала заступнику міністра посади

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий їздив нетверезим по Києву, конфліктував з патрульними поліцейськими і хвалився своєю посадою, коли його зупинили.

  Затишшя в українській політиці перервав заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий. Точніше, вже колишній заступник міністра. Немілостівого ще 30 грудня 2020 року зупинили п’яним за кермом в центрі Києва.   Зараз пригоди чиновника стали надбанням громадськості, і він швидко позбувся посади.     Бійка з поліцією   Немілостівого поліцейські зупинили на вулиці Жилянській, в центрі Києва, на автомобілі Mercedes. Чиновник порушив правила дорожнього руху, а саме вимоги дорожнього знака 5.7.1 «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом». Під час спілкування виявилося, що за кермом перебуває водій з ознаками алкогольного сп’яніння.   Інспектори запропонували чиновнику пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння, на що він відмовився. Немілостівий повідомив інспекторам, що він — заступник міністра з питань стратегічних галузей і промисловості України, а також пред’явив відповідне посвідчення на підтвердження своєї посади разом з документами для керування транспортним засобом.   Під час розгляду адміністративної справи за порушення правил дорожнього руху, чиновник підійшов до патрульних, закинув у салон службового автомобіля ключі від свого авто і повідомив, що він іде.  

    Патрульні скомандували водієві залишатися на місці, однак той не реагував. Більш того, він почав погрожувати посадою, штовхати патрульних і смикати за формений одяг. У підсумку на п’яного чиновника наділи наручники.  

    На Немілостівого інспектори склали адмінматеріали: протокол за ч. 1 ст. 130 (керування у стані сп’яніння) КпАП та постанову за порушення вимог дорожнього знаку 5.7.1 «Виїзд на дорогу з одностороннім рухом», а також протокол про адмінзатримання.     Швидко звільнили   Кабінет міністрів на позачерговому засіданні в четвер, 21 січня, звільнив Немілостівого, чиновник сам подав відповідну заяву.   «Поведінка, яку дозволив собі заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немілостівий, неприпустима. Всі повинні бути рівними перед законом. Тому ми оперативно розглянули питання звільнення заступника міністра. Посада в Кабінеті міністрів України — це не привілей, це перш за все відповідальність перед людьми і країною», — зазначив прем’єр Денис Шмигаль.   В Офісі президента схвально відреагували на звільнення чиновника, замішаного в скандалі.   Заступник керівника Офісу президента Роман Машовець заявив, що «людина втратила адекватність і заслуговує максимально жорстку реакцію», а також запевнив, що «Україна не повернеться до тих часів, коли приналежність до кола чиновників могла використовуватися в якості захисту від закону».   За словами Машковцева, звільнення Немілостівого — лише початок, має ще настати відповідальність за водіння в нетверезому стані і непокору поліції.   Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський у Facebook назвав неприйнятною поведінку свого заступника Немілостівого, а той в коментарях вибачився перед начальником за «безвідповідальну поведінку».  

Дебош на дорозі. П'яні пригоди заступника міністра

    Розкаявся   Немілостівий визнав, що скоїв адміністративне правопорушення і сам подав у відставку.   «Я дійсно вчинив адміністративне правопорушення. Воно несумісне, мабуть, із займаною посадою, і це правильно… Я зобов’язаний подати заяву (про звільнення), я вже її подав сьогодні о 8-й ранку. І віце-прем’єр — подав на прем’єра. І сьогодні мене звільнять із роботи за скоєне грубе порушення правил дорожнього руху», — сказав Немілостівий у коментарі ТСН.  

    Крім того, Немілостівий заявив про порушення правил оформлення протоколу з боку патрульної поліції, але скаржитися на це він не буде.   «Я їхав, мене зупинили, я назвався, дав свої документи… Співробітники поліції взяли мої документи і пішли сіли до себе в машину. Деякий час їх не було. Хоча, на мій погляд, якщо вже так, то, за законом, вони повинні були діяти іншим чином: зупинити, відразу свідків і т.д. Але це їхня справа, нехай вони із собою самі розбираються. Я дійсно порушив правила, я цього не заперечував. Але я дивлюся: час йде — нічого не відбувається, тому вирішив віддати документи, вони і так у них були, я вже їм назвався, визнав, що винен, вирішив віддати ключі та піти додому…» — пояснив екс-чиновник свою поведінку.     Хто такий Немілостівий   Віталію Немілостівому 52 роки, він родом з Харкова. Він працював гендиректором державного заводу імені Малишева, який випускає двигуни, тепловози і танки.   У 2007-2010 роках Немілостівий був заступником міністра промислової політики України, а в 2012-2014 роках — народним депутатом України від партії Батьківщина.   На держслужбу він повернувся в серпні 2020 року зі створенням Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Як бачимо, ненадовго.  

Джерело