Колишні керівники РНБО і СБУ розкритикували народних депутатів за спроби послабити Службу безпеки у процесі реформи, коли країна має пряму військову загрозу. Вони написали відкритого листа до президента, голови Верховної Ради, керівництва РНБО та СБУ — про це пишуть на сайті VectorNews.

Фахівці з безпеки розкритикували нардепів за спроби розвалити СБУ

«Нас не може не турбувати позиція окремих народних депутатів, які намагаються внести до законопроекту низку юридично невиважених положень… У разі їхньої практичної реалізації, це негативно вплине на безпекову ситуацію в країні», – пишуть спеціалісти.

Насамперед вони вказують, що загальна чисельність російського ФСБ сягає 200 тисяч співробітників. Українська спецслужба не зможе протистояти такому «монстру», якщо її скоротити так кардинально (10 тис осіб за 3 роки), як пропонуються.

Також фахівців турбують норми, якими депутати хочуть усунути Службу від досудового розслідування і тим самим розвалити механізми боротьби з оргзлочинністю.

Дискримінаційними нормами вони називають і люстрацію окремих категорій фахівців спецслужби. Також має місце й спроба позбавлення особового складу СБ України гарантій реалізації права на медичне забезпечення шляхом впровадження вочевидь лобістського положення щодо передачі закладів охорони здоров’я СБ України до Міністерства оборони України.

Підписанти цього листа зазначають, що вони брали участь у процесі підготовки нового закону про СБУ. І досі він був системним і обґрунтованим, враховуючи військові загрози і окуповані території. Ситуація стала загрозливою, на їхню думку, після спроб нардепів внести до законопроекту суперечливі норми.

Чтоб быть в курсе последних новостей — подписывайтесь на наш Telegram-канал — Подписаться