Ініціативу Зеленського про розпуск КСУ підтримує 60% українців - опитування

Фото: Корреспондент.net 27% українців проти законопроекту Зеленського про відставку суддів КСУ

Близько чверті населення України нічого не чули про резонансне рішення Конституційного суду. Позитивно його оцінюють лише 11% українців.

Ініціативу президента Володимира Зеленського щодо відставки чинного складу Конституційного Суду підтримує близько 60% українців. Про це свідчать результати опитування, оприлюдненого в середу, 4 листопада, соціологічною групою Рейтинг.

«Майже 60% опитаних підтримують проект закону президента, яким пропонується припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду. 27% — не підтримують, 16% — не визначились», — йдеться в опитуванні.

Зазначається, що 39% опитаних добре інформовані про рішення Конституційного суду, яким скасували електронне декларування та систему доступу до інформації про активи та доходи чиновників, 36% — щось чули про це. Водночас 25% — вперше чують. Найбільш обізнані — люди старшого віку і жителі столиці.

«Тільки 11% опитаних позитивно ставляться до рішення Конституційного суду, 25% — нейтрально, при цьому більшість (59%) — негативно. При цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення, негатив до нього становить 83%. Найбільш негативно до рішень Конституційного суду ставляться люди старшого віку, жителі столиці, Західної і Центральної України… Більшість опитаних (60%) не довіряють Конституційному суду. При цьому, серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення про скасування електронного декларування для чиновників, недовіра до інституту становить майже 80%», — зазначено в опитуванні.

Зазначається, що в опитуванні брало участь населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім Криму та непідконтрольних Києву районів Донбасу.

Метод опитування: CATI — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більш ніж 2,2%. Опитування проводилося 2 і 3 листопада.

У ніч з 29 на 30 жовтня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження суддів КС і визнати його рішення про декларування «нікчемним».

Учора чотири фракції парламенту виступили проти розпуску КСУ, заявивши, що цей законопроект суперечить закону.

У Європарламенті також виступили проти розпуску КСУ, назвавши ініціативу Зеленського «дуже сумнівною», додавши, що вона порушує Конституцію.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись