Починаючи з 2014 року, Служба безпеки України відкрила 16 643 кримінальні провадження щодо державної зради і тероризму. Практично весь масив подібних злочинів пов’язаний з окупацією та агресією РФ.

Про це повідомляє пресцентр СБУ

Іван Баканов повідомив, що з 2014 року СБУ відкрила понад 16,6 тисяч кримінальних проваджень щодо державної зради і тероризму


Служба безпеки України повідомляє, що із 2014 року їй вдалось відкрити 16 643 кримінальні провадження щодо державної зради і тероризму.

Як заявив Іван Баканов на засіданні Ради національної безпеки та оборони: «Будь-який злочин проти державності — це не лише порушення Кримінального кодексу. Це спроба розхитати нашу країну. Тому ми ма

ємо з особливою увагою оцінювати масштаби таких загроз. Та реагувати на них відповідно».

Відомим фактом є те, що практично весь масив подібних злочинів пов’язаний з окупацією та агресією РФ.

Серед найгучніших справ:
— артилерійські обстріли житлового масиву Маріуполя та автомобільної дороги в 2015 році;
— затримання колишнього співробітника Кабміну, якого суд визнав винним у веденні підривної діяльності на користь РФ;
— засудження агента, котрий передавав російському ГРУ дані про ремонт і модернізацію військової техніки тощо.

Наразі надскладною роботою є розслідування кримінальних справ за статтею «Державна зрада». Її складно виконати без тісної співпраці з усіма правоохоронними органами.

Виходячи з цього Іван Баканов додав: «Ми вдячні Офісу Генерального прокурора, Міністерству внутрішніх справ та іншим правоохоронним органам за системну роботу. Всі ми працюємо над тим, аби жоден злочин не залишився без законного покарання».

Наразі СБУ здійснює досудове розслідування масштабної та багаторівневої справи — за фактом розв’язання та ведення агресивної війни проти України з боку РФ. Саме у рамках цього злочину спецслужба оголосила низку підозр російським високопосадовцям. Наприклад, у лютому цього року — заступнику міністра оборони РФ Андрію Картаполову.

Розслідування збиття терористами літака Малайзійських авіаліній у 2014 році є одним з ключових розслідувань для усього світу.

Нагадаємо, що у результаті в небі над Донецькою областю загинули 298 осіб. Слідчі СБУ брали участь у роботі міжнародної групи. Всі зібрані матеріали були передані правоохоронцям Нідерландів. Наразі це кримінальне провадження розглядає Окружний суд Гааги.