Кабмін назвав причину імпорту електроенергії з РФ

Фото: Getty Images Україна змушена імпортувати електроенергію з РФ, каже Кулеба

Україна має намір до 2023 року повністю «відрізуватися» від спільної з Росією енергосистеми.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявляє, що Україна змушена імпортувати електроенергію з Росії через спільні енергосистеми. Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

«Зараз фізично наша система з радянських часів приєднана до російської і білоруської електросистеми. У критичних ситуаціях з точки зору забезпечення електроенергією відбуваються вимушені тимчасові закупівлі електроенергії у тих, до кого ти приєднаний», — говорить міністр.

За його словами, постачання електроенергії з РФ є вимушеним тимчасовим кроком. «Жодним чином не свідчить про якусь переорієнтацію або заробляння грошей. Ударили морози — підвищилася різко потреба в Україні — відбулися поставки», — зазначив Кулеба.

Міністр додав, що Україна планує повністю «відключитися» від енергосистеми з РФ до 2023 року.

«Потрібно пройти технологічний шлях, потрібно привести свою систему у відповідність з європейськими стандартами. Мої колеги з Міністерства енергетики рухаються цим шляхом. Наскільки мені відомо, 2023 рік — найбільш ранній термін, коли можна підготувати свою систему до переходу на роботу на європейські стандарти», — уточнив він.

Нагадаємо, на початку січня Україна почала закуповувати електроенергію з Білоруської АЕС. Відразу кілька компаній вирішили імпортувати електроенергію з Білорусі після зняття заборони, введеної навесні.

А 1 лютого з Росії було імпортовано мільйон кВт·год. Весь обсяг викупило ТОВ ОНК-Груп, зареєстроване в Одесі.

Джерело