Коронавірус Дельта - Хто найбільше уразливий для нового штаму

Борис Бриль Фото: glavcom.ua

У світі активно поширюється новий штам коронавіруса, відомий під назвою «Дельта». Дана мутація вперше була виявлена в Індії. Вона є більш заразною для молодих ллюдей. У той же час, фіксується високий рівень летальності серед хворих. Два випадки захворювання штамом коронавірусної інфекції «Дельта» зафіксовані вже в Україні. Хто може заразитися, чи працює проти «Дельти» вакцина, і як з «індійським» штамом борються, наприклад, в Ізраїлі, в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів ізраїльський доктор БОРИС БРИЛЬ.

— У світі швидко поширюється новий штам коронавіруса — «Дельта». Що відбувається в Ізраїлі, і як там вирішують проблему?

— «Дельта»-вірус є більш заразним для людей, які вже перехворіли і які вакцинувалися лише однією дозою вакцини. Крім цього, він більш заразний, більш смертоносний і складніше лікується саме для молодих людей. Люди, які вакцинувалися, мають набагато більшу перевагу.

— Яка зараз ситуація з цим штамом в Ізраїлі?

— В Ізраїлі 95% тих, що заразилися — це люди, які не отримали щеплення. Вакцинація добре показує себе проти даного штаму вірусу, принаймні, у нас в країні. Зараз відбувається термінова вакцинація дітей від 12 до 16 років. Але знову ж таки, проводяться додаткові дослідження, щоб ще раз переконатися в цілковитій безпеці.

— Яка вакцина використовується найчастіше?

— В Ізраїлі в основному Pfizer і трохи Moderna.

— Є якась інформація про те, наскільки вони ефективні проти нових штамів?

— AstraZeneca ефективна і ваша Covishield. Хоча китайська менш ефективна, тому що її принцип роботи — це так би мовити інактивований вірус, якщо я правильно розумію. AstraZeneca і Pfizer досить ефективні. Скажімо, 88-90% ефективності — це дуже високий показник.

— Чи означає це, що будуть вакцинувати не тільки підлітків, але і маленьких дітей?

— Зараз почали вакцинувати дітей з 12 до 16 років. Про менший вік поки що не йдеться.

Джерело