Кравчук уточнив, кого віддадуть під суд за співпрацю з "ЛДНР"

Фото: ogliad.ua Глава української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук

Леонід Кравчук розвіяв міф про те, що мирних жителів тимчасово непідконтрольних Києву регіонів судитимуть після звільнення Донбасу.

Після звільнення тимчасово непідконтрольних Києву територій Донецької і Луганської областей судити будуть тих громадян, які причетні до тортур українців, а мирним жителям боятися немає чого. Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу Дом в неділю, 25 квітня.

«Якщо людина в підвалах знущалася над полоненими, над ні в чому не винними людьми, якщо вона застосовувала тортури, — звичайно, такі люди повинні відповідати перед законом. Немає іншого в світі шляху. Людина, яка привела до трагічних наслідків, має нести відповідальність», — зазначив Кравчук.

При цьому він наголосив, що мирне населення ЛДНР притягуватися до відповідальності не буде.

«Це міф (то, що мирних жителів судитимуть — ред.). Є люди, які живуть там і які не могли жити інакше. Вони не організовували жодних репресій, не організовували тортур, не вбивали. Тобто крові на їхніх руках немає. Ці люди не будуть притягатися до відповідальності», — заявив глава делегації.

Раніше Кравчук зазначив, що в переговорах щодо Донбасу в рамках ТКГ намічається прорив. Сторони переговорів прийняли на обговорення документ про реагування на порушення перемир’я на Донбасі.

Росія не хоче миру — Кравчук

Джерело