Кулеба і Ауреску обговорили ситуацію в Чорному морі

Фото: mfa.gov.ua Міністри закордонних справ Румунії та України Богдан Ауреску і Дмитро Кулеба

Міністри також обговорили створення нових можливостей в торгівлі та інвестиціях, відкриття генконсульства Румунії в Одесі.

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Румунії Богдан Ауреску обговорили розвиток українсько-румунського партнерства під час зустрічі на полях Анталійського дипломатичного форуму, повідомляється на сайті МЗС України.

«Дмитро Кулеба ініціював обговорення подальших кроків на шляху євроатлантичної інтеграції України і можливостей посилення співробітництва військово-морських сил країн НАТО і України в басейні Чорного моря», — йдеться в повідомленні відомства.

Сторони також обговорили питання двосторонніх відносин — від проведення найближчим часом двосторонніх консультацій з питань освіти і розвитку прикордонної інфраструктури до створення нових можливостей в торгівлі та інвестиціях між двома державами.

«Румунський міністр закордонних справ поставив акцент у розмові з українським колегою на необхідності виявлення якомога швидше довготривалих рішень для прав осіб, що належать до румунської меншини в Україні», — зазначається в повідомленні румунського МЗС.

Крім цього міністри розглянули питання про відкриття румунського консульського бюро в Ізмаїлі, генерального консульства Румунії в Одесі і українського консульства в місті Сігету-Мармацієй.

Раніше повідомлялося, що Дмитро Кулеба обговорив з заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд саміт США-РФ у Женеві. США дотримуються принципу «Ніяких домовленостей про Україну без України», запевнила Нуланд.

До цього Кулеба розповів, коли можлива нормалізація відносин з РФ. Київ готовий перейти до політики мирного співіснування з сусідньою Росією на певних умовах.

Джерело