Ляшко розповів, кого прищеплять вакциною Pfizer

Фото: Facebook/Виктор Ляшко Вакцинацію обіцяють почати в найближчі тижні

В першу чергу вакцину Pfizer отримають працівники мобільних бригад, медики соцпрацівники.

Вакциною Pfizer, отриману в рамках програми COVAX, будуть вакцинувати медпрацівників. Кому її не вистачить — отримають вакцину Sinovac. Про це в інтерв’ю BBC News Україна розповів: головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Pfizer відразу піде на мобільні бригади і для вакцинації медичних працівників. Pfizer буде їхати з холодильника з температурою -80 в холодильник, де буде +2. При таких умовах вона може зберігатися 5 днів. Через такі температурні умови найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer в мобільних бригадах для лікарів. Якщо приїде 300 тисяч Pfizer, вистачить для лікарів і соціальних працівників, приїде 100 тисяч доз, то тільки для лікарів», — пояснив він.

При цьому Ляшко не зміг відповісти, як обиратимуть першу людину, якій будуть робити щеплення, проте зазначив, що першими вакцинуються медичні працівники.

«Вона (перша вакцинація — ред.) буде під камерами, це завжди відбувається. Будь-який медпрацівник, який надає допомогу хворим на COVID-19 є героєм, тому перша вакцинація може бути зроблена будь-кому. Вони заслужили бути вакцинованими, бути в ефірі», — сказав санлікар.

Зазначимо, влада України обіцяє, що почнуть вакцинацію від коронавірусу в середині лютого. Опублікований план вакцинації до кінця року.

При цьому поки Україна не отримала жодної партії вакцин.

Джерело