Лікування коронавірусу Україна - людей виписують хворими з лікарень і вони помирають вдома

Леся Литвинова Фото: facebook.com

Днями волонтерка Леся Литвинова розповіла дивну історію, що людей з негативним тестом на коронавірус виписують з лікарень із низькими показниками сатурації, а медики у консультативних висновках зазначають, що ці люди потребують кисневих концентраторів та рекомендують відновлюватися їм удома. В ефірі Апостроф Live на Апостроф TV волонтерка пояснила суть свого допису у Facebook.

— Розшифруйте для широкого загалу те, що ви написали. Та поясніть людям, що таке сатурація.

— Сатурація – це показники кисню в крові. Нормальною ми вважаємо сатурацією від 94% і вище. Вона рахується у відсотках. Тобто сатурація має бути від 94% до 99%. Одного разу я бачила в людини 100%.

— То виходить, що людей виписують хворими?

— Їх вважають нехворими, бо в них тест на коронавірус є негативним. Тому вважається, що вони нібито здорові. Але вони мають дихальну недостатність. І у виписці про цю дихальну недостатність пишуть. Тобто там написано, що хворий має бути виписаний, а показники сатурації становлять, наприклад, 80% або 70%. Одного разу я бачила цифру 60%.

— То вони хворі чи ні? Я просто не можу зрозуміти до кінця.

— Звісно, це хвора людина. Це людина, у якої вже немає коронавірусу, але вона хвора. Це нездорова людина.

— Якщо виписують нездорову людину, то якими можуть бути наслідки для її життя?

— Така хвора людина, якщо в неї немає доступу до кисню, залежно від рівня сатурації, може загинути. Більше того, навіть якщо в неї є доступ до концентратора, це прилад, який працює від розетки. Якщо в домі немає електрики, якщо є якесь відключення, людина починає задихатися.

— Чи багато випадків, коли хвору людину виписують з лікарні?

— Кожного дня я видаю від 10 до 20 кисневих концентраторів за довідками, які виписані лікарнями по всій країні, де написано, що пацієнт має бути виписаний додому, і йому потрібен кисень. Інколи я маю довідки, де написано, що пацієнт вже виписаний. Вчора в мене була довідка від 1-ї Київської лікарні, де написано, що пацієнту потрібен кисень, з трьома знаками оклику. У пацієнта сатурація 80%, він уже виписаний. Йому дали виписку.

— Що треба робити, ходити по лікарнях із перевірками? Ситуація критична, я так розумію?

— Скажіть, будь ласка, це я маю робити?

— Я не знаю, питаю у вас як у волонтерки. Можливо, ви знаєте рішення.

— Ні, я не знаю рішення. Інколи ситуації взагалі критичні, коли виписують людей із сатурацією 60-65% — є люди, яких намагаються виписати з такою сатурацією. Медики кажуть, що зробили все, що могли, ви тут вже три місяці, вдома буде легше, шукайте кисень і їдьте додому. Коли трапляються аж такі випадки, я телефоную в МОЗ. Або пишу одному заступників міністра та починаю нити, чи можна щось зробити. Кожного разу по таких випадках щось роблять. Але це винятково точкові рішення.

— На вашу думку, чому таке трапляється? Звільняють кисневі ліжка таким чином?

— Ви бачили ту чудову статистику, яку кожного дня нам виголошує пан міністр? У нас все добре, у нас багато людей, які одужали, у нас багато вільних місць. Ці вільні місця та люди, які одужали, — це ті люди, яких виписують, які отримують кисень, які потім помирають вдома. Навіть за наявності кисню не можна таку людину відпускати додому. Але до статистики вони вже не потрапляють.

Джерело