Лише у 0,06% вакцинованих COVID був повторно - академік

Фото: ukurier.gov.ua Сергій Комісаренко розповів про ефективність COVID-вакцин

Така статистика повинна стати потужним аргументом у дискусіях з противниками вакцинації, вважає Сергій Комісаренко.

Україна обов’язково повинна провести масову кампанію вакцинації проти коронавірусу COVID-19, оскільки ефективність щеплень підтверджується світовим досвідом. Про це в суботу, 1 травня, в ефірі телеканалу Дом сказав директор Інституту біохімії НАН України Сергій Комісаренко.

Він нагадав, що є три шляхи боротьби з інфекційними захворюваннями: противірусні ліки, які поки не знайдені, карантин і вакцина.

«Дія вакцин показує, що вони вкрай ефективні. І якщо влітку минулого року клінічні випробування, проведені на десятках тисяч людей, показали високу ефективність вакцин, то зараз дані свідчать вже про десятки і сотні мільйонів людей», — сказав Комісаренко.

Тезу про ефективність вакцини в боротьбі з коронавірусом вчений проілюстрував результатами світових досліджень.

«При аналізі стану 10 млн вакцинованих людей з’ясувалося, що серед них лише близько 6 тисяч (0,06% — ред.) заразилися повторно. У Гарвардському університеті проаналізували 500 тис. осіб, двічі вакцинованих в Ізраїлі. З них ніхто не помер, тільки 5 тис. осіб захворіли, але дуже слабо, і лише 50 осіб було госпіталізовано, але захворювання проходили легко, не було жодного померлого», — наголосив академік.

Він додав, що подібна статистика повинна стати потужним аргументом у дискусіях з противниками вакцинації.

«Уявіть, який удар ці дані наносять по платформі так званих антивакцинаторів. Ну, що може ще переконати людей в тому, що вакцинуватися потрібно? І тепер Україна повинна організувати ефективну вакцинацію», — резюмував Комісаренко.

Нагадаємо, в Україні з початку вакцинної кампанії вакциновані понад 750 тисяч осіб. При цьому за минулу добу темпи знизилися до 49 985 осіб, при тому, що днем раніше повідомлялося про більш ніж 73 тисячах вакцинацій.

Джерело