Mondelēz International Foundation та Розвиток КСВ розповіли про проект Healthy Schools

Фото: healthy-schools.org.ua

Фонд Mondelēz International Foundation в партнерстві з Центром «Розвиток КСВ» оголосив результати проекту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». З 2018 року організаторам проекту, спрямованого на популяризацію здорового способу життя, вдалося залучити понад 1700 шкіл по всій Україні і охопити більше 250 тис українських школярів, а також батьків і вчителів. В ході проекту найактивніші школи отримали гранти на STEM-обладнання на понад 1 110 000 грн.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кількість дітей і підлітків, що мають надмірну вагу, зросла з 4% в 1975 році до 18%. В Україні щорічно фіксується близько 15,5 тис нових випадків ожиріння у дітей. Експерти вважають, що причиною надмірної ваги серед молоді є неправильне харчування вдома і в школі, а також недолік фізичної активності. Саме на цих напрямках фокусувався проект Healthy Schools, метою якого стало навчити дітей вести здоровий спосіб життя і мотивувати дотримуватися корисних звичок в майбутньому.

Протягом 2018-2021 років Mondelēz International Foundation і його партнери працювали зі школами та громадами в 14 країнах. В Україні проект стартував в квітні 2018 у Київській та Сумській областях, а з вересня того ж року став загальнонаціональним. Всього за час роботи проекту в ньому взяли участь понад 1700 шкіл з великих міст, містечок і сіл по всій країні.

«Школа — це середовище, в якому формуються і закладаються звички на все життя. Тому популяризація здорового способу життя серед школярів — це інвестиція в майбутнє здорове і щасливе покоління. Важливою складовою здорового способу життя є збалансоване харчування. Компанія Mondelēz International виробляє широкий асортимент шоколаду, печива та іншої продукції, що може бути смачним і поживним перекусом в рамках збалансованого та різноманітного харчування. Нам дуже приємно відзначити, що завдяки проекту Healthy Schools нам вдалося створити середовище з понад 1700 шкіл, які хочуть бачити своїх школярів здоровими і щасливими. Ми змогли охопити в рамках проекту майже в 14 разів більше учнів, ніж планували спочатку», — коментує Андрій Самусенко, генеральний директор «Монделіс Україна».

Під час навчального року школи-учасники виконували завдання організаторів, проводили конкурси, флешмоби або інтерактивні уроки, присвячені спорту, правильному харчуванню та ментальному здоров’ю. За результатами реалізації міні-проектів найбільш активні навчальні заклади отримували гранти на обладнання для STEM-лабораторій. За весь час існування програми переможницями стали 30 шкіл з різних куточків України, які отримали гранти на 1 110 000 гривен.

Після завершення блоків програми організатори проводили в школах опитування, які показали, що учні стали більше займатися спортом, правильно харчуватися і хотіли б, щоб активності, розпочаті під час участі в змаганні, проводилися в їхньому навчальному закладі і в подальшому.

Mondelēz International Foundation та Розвиток КСВ розповіли про проект Healthy Schools

Фото: healthy-schools.org.ua

«Більше трьох років проекту «Healthy Schools» — це тисячі заходів, флешмобів, конкурсів, інтегрованих уроків та активностей на тему здоров’я. Ми пишаємося тим, що багатьом школам вдалося домогтися стійких змін: урізноманітнити меню, створити простори для відпочинку і зони для творчості, змінити формат шкільних зарядок і зробити школярів більш активними на перервах. Більшість навчальних закладів створили команди, які будуть продовжувати організовувати здорові заходи для учнів, батьків, вчительського співтовариства і місцевих жителів в цілому», — ділиться керівник Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна.

Більше деталей на сайті программи.

Mondelēz International, Inc. (Nasdaq: MDLZ) працює в більш ніж 150 країнах по всьому світу. Чистий прибуток компанії в 2020 склав близько 27 млрд дол США. Компанія MDLZ знаменита інноваціями на ринку снеків і виробляє такі бренди, як: печиво OREO, belVita і LU; шоколад Cadbury Dairy Milk, Milka і Toblerone; цукерки Sour Patch Kids і жувальні гумки Trident. Компанія Mondelēz International входить в рейтинги Standard and Poor’s 500, Nasdaq 100 і в індексі стійкості Dow Jones.

ПрАТ «Монделіс Україна» — українське підприємство, що входить до групи компаній Mondelēz International. Компанія представлена в Україні брендами шоколадної продукції: Milka, «Корона»; печива: Oreo, TUC, Belvita, Milka Choco bakery; бісквітних тістечок «Ведмедик Барні»; чіпсів «Люкс», жувальної гумки Dirol і льодяників Halls. До складу компанії в Україні входять: Тростянецька шоколадна фабрика і дочірнє підприємство ТОВ «Чіпси Люкс». Виробничі потужності «Монделіс Україна» розташовані в Сумській і Київській областях. Додаткова інформація про компанію — на сайті.

Центр «Розвиток КСВ» CSR Ukraine — експертна організація в Україні, яка об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже 10 років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари і тренінги з КСВ питань і звітів як для приватних компаній, так і для органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» — соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. В рамках програми середні навчальні заклади з усієї України беруть участь в тематичних челленджах і змагаються за цінні призи — гранти на покупку устаткування для сучасних STEM-лабораторій. Мета програми — сприяти розвитку здоровому харчуванню, фізичним активностям і свідомому ставленню до власного здоров’я в понад 1700 школах, залучаючи понад 250 000 дітей по всій Україні протягом більше трьох років.

Джерело