Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції

Фото: Рixabay У діяльності мовників зафіксовано від одного до шести порушень

Влада перевірила діяльність 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Нацради з телерадіомовлення з проханням ввести санкції проти шести телеканалів за порушення закону про українську мову. Про це він повідомив у вівторок, 20 липня, на своїй сторінці у Facebook.

За словами мовного омбудсмена, його підлеглі 16-17 липня провели моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

«За результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову — фільми і серіали демонструвалися російською мовою телеканалами Інтер, Україна, ICTV, Мега, НТН, К1, про що складено відповідні акти», — йдеться в повідомленні.

Так, найбільше порушень (шість) зафіксовано на Інтері, п’ять — на телеканалі Україна, по два — на ICTV і Мега, по одному — на НТН і К1.

«Зважаючи на зазначене, мною направлено лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції», — написав Кремінь.

Водночас, наголосив він, на телеканали були направлені звернення, в яких наголошено на необхідності виконати норми закону.

Нагадаємо, 16 липня почали діяти нові норми закону Про забезпечення функціонування української мови як державної. Нововведення торкнулися сфер культури, туризму, книговидання тощо.

Джерело