МОЗ пояснило, чи потрібен негативний ПЛР-тест для виходу на роботу

Фото: пресс-служба Минздрава Для виходу на роботу після COVID-19 не потрібно надавати негативний тест

Вимагати від працівників негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 суперечить законодавству, повідомили в МОЗ.

Вимоги роботодавців надавати негативний результат ПЛР-тесту для виходу з лікарняного суперечить законодавству, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в ході брифінгу в Києві в четвер, 5 листопада.

«Велика кількість керівників установ чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний, вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати — це суперечить чинному законодавству», — заявив він.

За словами Ляшка, є три причини, щоб закрити лікарняний людині, яка одужала від COVID-19: проходить 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому три дні симптоми відсутні; 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому три дні симптоми відсутні; отримання негативного результату тесту ПЛР.

«Ці всі фактори є рівноцінними, і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний. При закритті лікарняного не повинно бути жодного булінгу, і ми можемо спокійно приймати людей, які перехворіли, і пускати їх в колектив. Є рекомендації ВООЗ, є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один з трьох критеріїв дотримано — то людина не може інфікувати іншу людину», — додав головний санлікар.

У ВООЗ наголосили на важливості COVID-тестування

Напередодні МОЗ заявило про використання COVID-тестів українського виробництва. Вітчизняні тест-системи, які стали впроваджувати в Україні, визначають методом ІФА антиген до SARS-Cov-2.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись