МОЗ змінило критерії для госпіталізації хворих з COVID-19

Фото: Черновицкая ОГА МОЗ змінило вказівки для госпіталізації

У МОЗ назвали три критерії, за якими хворих з підтвердженим коронавірусом або підозрою на нього будуть госпіталізовувати.

  МОЗ ввело нові критерії для госпіталізації хворих з підозрою і з підтвердженим COVID-19. Про це на брифінгу у вівторок, 3 листопада, повідомила перший заступник міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.   «Хочу розповісти про зміни, які відбулися до стандартів надання медичної допомоги на первинній ланці. Наказом МОЗ від 27.10 внесені зміни, що стосуються первинної медичної та амбулаторної поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19 в частині до госпіталізації і критеріїв завершення амбулаторного поліклінічного лікування», — заявила вона.   Зараз, за ​​словами Садов’як, госпіталізація показана особам з підозрою або підтвердженим COVID-19, які мають хоча б один з проявів, а саме:  

  • частота дихання менше 10 в хвилину або більше 30;
  • провітрювання (рівень насиченості киснем крові, — ред.) менше або дорівнює 92%;

порушення свідомості.   Також, за словами Садов’як, госпіталізація показана пацієнтам з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають важку супутню патологію в стадії декомпенсації.   Крім того, вона повідомила, що завершити амбулаторне поліклінічне лікування COVID-19 можна за наявності таких критеріїв:  

  • відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів починаючи з десятого дня після появи симптомів без лабораторного обстеження,
  • відсутність клінічних ознак ГРВІ протягом трьох днів починаючи з дати взяття матеріалу при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР без лабораторного обстеження;
  • відсутність клінічних проявів ГРВІ після отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.

  Нагадаємо, в Україні з початку епідемії підтверджених випадків вже 411 093, з них 8 899 — за останню добу.   Сьогодні в МОЗ заявили, що COVID-19 поширюється «в ураганному режимі».  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись