На Банковій побачили "особливий цинізм" у рішенні Суду про Тупицького

Фото: Пресс-служба президента Украины На Банковій вважають рішення про Тупицького підготовкою до спроби знищити судову реформу

Верховний Суд практично очолив опір частини суддівського корпусу фундаментальній судовій реформі, вважають в Офісі президента.

  Верховний Суд з «особливим цинізмом» прийняв рішення скасувати указ Президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду в день, коли Верховна Рада проголосувала важливі закони, що реформують судову систему країни. Про це повідомляє Офіс президента в середу, 14 липня.   «Звертаємо увагу, що це рішення Верховного Суду з особливим цинізмом прийнято в день ухвалення Верховною Радою законопроекту № 5068 про очищення Вищої ради правосуддя, а також після голосування за пропозиції Президента України до законопроекту № 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Підтримкою таких законодавчих актів народні депутати втілили в життя фундаментальну судову реформу в нашій країні, яка забезпечить верховенство права і принцип справедливості для всіх наших громадян», — йдеться в повідомленні.   На Банковій вважають рішення ВС підготовкою до спроби знищити судову реформу в Україні через важелі Конституційного Суду.   «Немає ніяких сумнівів у тому, що Верховний Суд практично очолив опір частини суддівського корпусу фундаментальній судовій реформі… Президент України використовує всі конституційні механізми для того, щоб захистити процес реформ у нашій державі і забезпечити повне функціонування законів про Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів», — запевнили в ОП.   Нагадаємо, 27 березня Зеленський скасував указ від 14 травня 2013 року за №256 Про призначення О. Тупицького суддею Конституційного Суду України. Цим же указом Зеленський скасував указ про призначення суддею КС Олександра Касмініна.   А перед цим він видав указ про відсторонення Тупицького з посади голови КСУ. Сам Тупицький і в Суді також ці укази Президента не визнають.  

Джерело