На Дніпрі облаштують 12 туристичних локацій

Фото: tsn.ua На Дніпрі планують облаштувати 12 туристичних локацій

Щоб розвинути річковий туризм, по Дніпру розроблять маршрут з 12 зупинками. У розрахунок беруть бюджет середньостатистичного українця.

В Україні розроблять маршрут по Дніпру з зупинками в 12 локаціях. Про це заявила заступник голови Київської ОДА Тетяна Щербак в ефірі телеканалу Дом у суботу, 12 червня.

«Туризм по Дніпру — це наша родзинка, тут буде 12 локацій. Це Вишгородський історичний музей, це Вишгородська набережна дуже красива, це Межигір’я… Це старовинний козацький монастир… Тобто маршрути від Чорнобиля до Вишгорода, від Вишгорода в Переяслав — і далі», — сказала Щербак.

Якщо в Туреччині водні перевезення використовуються також в форматі таксі, то в Україні поки що акцент робиться на туризмі, зазначила чиновниця.

«Це туризм, який залучає інвестиції, розвиває наші громади, людям дає можливість побачити красу не тільки Туреччини, але і рідної України. Дуже багато людей, які не знають, що є в Україні, зате дуже добре орієнтуються, що є в Туреччині. Ми хочемо це змінити», — додала Щербак.

За її словами, двогодинна прогулянка на 60-місному теплоході від Вишгорода в напрямку Канівського водосховища коштує 150 грн на людину, ціна на більш тривалий маршрут вища.

«Маршрути розробляються для середньостатистичної людини. Для того, щоб людина могла собі це дозволити. Це важливо», — наголосила чиновниця.

Водночас однією з проблем в контексті збільшення тривалості маршрутів є те, що 60-місцеві теплоходи мають малу швидкість, наприклад, шлях до Канева займає десять годин.

«Будемо залучати інвестиції, щоб були більш сучасні катери, які зможуть завершити цей маршрут в один день, з точками зупинки, щоб людям була можливість і вийти, походити, подивитися щось. Але це не повинно бути довше, ніж один день», — каже Щербак.

У свою чергу власники суден відзначають, що зараз собівартість маршруту до Канева на 60-місному прогулянковому катері становить приблизно тисячу гривень з людини, на 12-місному — 1800 грн. У собівартість зокрема входить плата за переміщення по поверхні води, причали, найдорожче — це дизпаливо. Влада обговорює можливість надання пільг для перевізників, залучених в туристичну галузь.

Раніше опитування показало, що у відпустку планують їхати менше половини українців. Соціологи відзначають нову тенденцію: дедалі більша частина українців з високими доходами вибирає відпочинок у власній країні і вважає Україну туристично привабливою.

Також експерт розповіла, де чекають українських туристів цього літа. З початком літнього сезону деякі країни Європи стали відкривати кордони для туристів з України.

Джерело