На Донбасі погіршується ситуація - ОБСЄ

Фото: ОБСЕ / Facebook За добу ОБСЄ зафіксувала 464 порушення на Донбасі

Сторони поки не продемонстрували готовності до усунення зафіксованих порушень режиму припинення вогню, констатувала Хайді Грау.

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Хайді Грау заявила про погіршення ситуації з безпекою на Донбасі за підсумками чергової зустрічі ТКГ на рівні глав делегацій. Про це повідомляється на сайті ОБСЄ у четвер, 8 липня.

«Протягом останніх двох тижнів спостерігається зростаюча кількість порушень режиму припинення вогню. Підвищується загальна кількість порушень і погіршується ситуація безпеки на ділянках розведення сил і засобів та поблизу їх», — заявила Грау.

Вона також констатувала, що «сторони поки не продемонстрували готовності до усунення зафіксованих порушень режиму припинення вогню».

За словами Грау, на тлі зростання кількості порушень режиму припинення вогню учасники ТКГ на черговому засіданні «так і не прийшли до обговорення механізмів координації припинення вогню, розмінування та розведення сил і засобів».

Згідно зі звітом СММ ОБСЄ про порушення режиму припинення вогню, за минулу добу місія зафіксувала 464 таких випадки в Донецькій і Луганській областях.

Також повідомляється про обмеження свободи пересування СММ ОБСЄ на сході України, а також про факти навмисних пошкоджень технічних засобів місії і обладнання для спостереження.

Нагадаємо, за добу 7 липня на Донбасі зафіксовано шість порушень режиму припинення вогню з боку сепаратистів. Поранення отримав один боєць ЗСУ.

Джерело