На українців чекає кілька етапів підвищення пенсій

У цьому році буде ще одна індексація, а також перегляд виплат окремим категоріям громадян.

  До кінця року в Україні очікується ще кілька етапів підвищення пенсій. Про це, а також про запровадження накопичувальної пенсії — у вівторок, 6 квітня, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.       Для початку він навів дані про індексацію в березні: виплатили 43 млрд гривень, що на 20% більше, ніж роком раніше.   Індексація торкнулася 8 млн українських пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав трохи більше 300 гривень.   Також із квітня почалася індексація для майже 600 тисяч працюючих пенсіонерів — вона торкнеться 400-600 тисяч осіб.   Також у цьому році очікується:  

  • з 1 липня збільшення надбавок за наднормативний стаж, надбавок учасникам і інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги; підвищення мінімальної пенсії.
  • з 1 жовтня встановлять щомісячні доплати до пенсії до 400 гривень для пенсіонерів у віці 75-80 років.
  • з 1 грудня відбудеться чергове підвищення мінімальної пенсії, а також збільшення надбавок до виплат окремим категоріям.

  Також прем’єр розповів про запуск накопичувальної системи, яку планують впровадити вже в цьому році.   Він опублікував її принципи:  

  • 2% з сплачених людиною податків йдуть на особистий пенсійний рахунок;
  • також на цей рахунок потрапляє ще 2% від ЄСВ, який платить роботодавець;
  • людина сама зможе вибирати пенсійний фонд, який далі інвестуватиме кошти;
  • інвестиції можуть відбуватися тільки в надійні, але не ризиковані фінансові інструменти;
  • українці, які виходять на пенсію, зможуть вибирати: забрати всі накопичені кошти відразу, отримувати виплати рівними частинами, і навіть залишити частину своїх виплат у спадок.

  При цьому Шмигаль запевнив, що накопичувальна пенсійна система ні в якому разі не скасовує солідарну, а буде здійснюватися додатковими виплатами.   Нагадаємо, з 1 квітня підвищується пенсійний вік для жінок. Щоб отримати пенсію за віком, страховий стаж повинен бути не менше 28 років. Якщо ж 28-річного стажу немає, то мінімальний вік для виходу на пенсію в 2021 році складе 63 роки.  

Джерело