Названі терміни повторної COVID-вакцинації в Україні

Фото: Минздрав У МОЗ вірять у вакцинацію половини населення до кінця року

Бустерну вакцинацію проводити поки не планують, а ревакцинацію мають намір почати через рік після повної імунізації.

В Україні планують провести повторну вакцинацію від коронавірусу приблизно через рік після введення базових щеплень. Про це розповів головний санлікар Ігор Кузін в інтерв’ю Укрінформу.

«Поки ми не розглядаємо бустерну дозу як альтернативу повному циклу ревакцинації через рік. Тобто базова стратегія, обрана нами, — це ревакцинація через рік після завершення базового курсу щеплення», — сказав він.

Водночас Міністерство охорони здоров’я чекає на результати досліджень Pfizer щодо введення третьої дози. «Хочемо подивитися, скільки переваг буде давати введення бустерної дози», — сказав Кузін.

Цьогоріч, за його словами, влада має намір щепити щонайменше 50% українців.

Санлікар зазначив, що в останні два місяці темпи вакцинації зросли.

«Ці фактори і швидке розгортання структури дає нам оптимізм говорити, що до кінця літа повинні зробити бодай 10 млн щеплень з початку кампанії вакцинації, і це наш цільовий показник. По суті, ми зможемо говорити про умовний захист 5 млн українців. Водночас ми плануємо показники на кінець 2021 року. І до кінця року ми дуже хотіли б вакцинувати 50% українців», — зазначив Кузін.

Як повідомлялося, минулий тиждень став рекордним за кількістю зроблених щеплень — більш як 922 тисячі.

Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 7460 766. З них отримали 1 дозу — 4722693 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) — 2738073 (з них 2 отримали 1 дозу за кордоном).

Джерело