НБУ пояснив порядок одноразового декларування

Фото: ГФС Українцям дали рік, аби легалізували заощадження

З 1 вересня українці можуть добровільно задекларувати свої доходи і сплатити з них податки.

  Національний банк опублікував порядок одноразового добровільного декларування доходів населенням, яке можна зробити протягом року з 1 вересня.       Як повідомляє прес-служба центробанку, для цього необхідно відкрити в банку рахунок із спеціальним режимом використання, на який потрібно перерахувати гроші і банківські метали через операційну касу за заявою на переказ готівки.   У реквізиті Призначення платежу / зміст операції потрібно відзначити Добровільне декларування.   Після підтвердження джерел походження активів декларант має право перерахувати їх на власний поточний рахунок фізособи, який відкрито в банку України, зняти їх і закрити спецрахунок або ж подати в банк заяву і використовувати його далі як звичайний поточний рахунок.   Українці матимуть можливість добровільно задекларувати свої активи в період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Громадяни зможуть подати одноразову декларацію з активами, з яких до 1 січня 2021 року не сплачували податки і збори.   У декларації можна вказати валютні цінності, крім готівки, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб в Україні і за кордоном. Інформацію про джерела походження задекларованих активів вказувати не треба.   З задекларованих активів громадянам доведеться сплатити збір:  

  • 5% з валютних цінностей на рахунках у банках в Україні і з інших активів в Україні;
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах і з інших активів за кордоном;
  • 2,5% від номінальної вартості державних облігацій України, які буде придбано з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

  Також було прийнято закон, який дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового і валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи в декларації й оплатять збір.   Водночас в МВФ озвучили побоювання у зв’язку з наміром провести податкову амністію в Україні. У довгостроковій перспективі такі пільги шкодять стягненню податків і, як вважають у Фонді, демотивують громадян.  

Джерело