Новий антирекорд. Пандемія лютує в Україні

Коронавірус в Україні

Ситуація з поширенням COVID-19 на території України погіршується, за останній тиждень захворіли майже на 26 тисяч громадян більше, ніж за попередній.

  В Україні вирує пандемія коронавірусу. Наша країна на 6 позиції серед країн Європи з добового приросту хворих. Оновився і антирекорд за добовою смертністю від COVID-19.   Корреспондент.net стежить за ситуацією з коронавірусом в Україні.  

Ситуація критична

  «Нас чекає ще дуже важкий період. Сьогодні у нас встановлений антирекорд за кількістю померлих: вперше в країні цифра перетнула позначку в 300 громадян, які пішли з життя через COVID за одну добу», — заявив глава МОЗ Максим Степанов.   Якщо на позаминулому тижні зафіксували 60 748 випадків, то минулого тижня — 86 708, захворіли майже на 26 тисяч громадян більше.   За словами Степанова, також збільшилася кількість людей на лікарняних ліжках: станом на ранок понеділка, 22 березня, в лікарнях було 36 600 хворих з COVID або підозрою на нього.   Зросла і кількість смертей: за минулий тиждень було зафіксовано 1 665 летальних випадків, що більш ніж на 300 летальних випадків перевищує показник позаминулого тижня.   Середня заповнюваність ліжок з киснем становить 55% в цілому по країні, але в Києві — понад 70% ліжок з киснем заповнені, також напружена ситуація в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Вінницькій і Миколаївській областях.  

 

Британський штам

  Погіршення ситуації глава МОЗ пов’язав з «британським» штамом коронавірусу, який більш заразний і небезпечний.   Коронавірус не «помолодшав», і люди старшого віку все ще в найбільшій зоні ризику.   Найчастіше в Україні на коронавірус хворіють люди, які належать до групи у віці 50-59 років та 60 і старші.  

Нові обмеження

  Кабінет Міністрів заборонив у «червоних зонах» ходити в парках і на вулицях без захисних масок.   Зараз у «червоній» зоні — Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Чернівецька, Сумська, Одеська, Львівська області та Київ.  

Економіка одужує?

  Зате, на думку міністра економіки Ігоря Петрашка, українська економіка пройшла пік падіння через коронакризу і перейшла до поступового налагодження виробничої діяльності.   «На 2021 рік ми зберігаємо прогноз зростання економіки України в 2021 році на 4,6% ВВП», — зазначив міністр.      

Джерело