Операція Карпати-2021: нові вертольоти на кордоні

Фото: Госпогранслужба Нові вертольоти Держприкордонслужби

Прикордонники почали залучати до повітряного моніторингу гірських ділянок кордону нові вертольоти Airbus Helicopter Н125.

  В рамках операції Карпати-2021 керівництво Держприкордонслужби прийняло рішення відправити нові вертольоти на ділянку Західного регіонального управління. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.   Особливості експлуатації нових вертольотів у Карпатах українські прикордонники освоювали під наставництва Вільяма Пасху, французького інструктора, представника заводу-виробника AIRBUS.   Тоді навчання також поєднувалося з повітряним моніторингом кордону. Тепер екіпажі авіаційних підрозділів Держприкордонслужби України можуть самостійно використовувати Airbus Н125 у горах.   Повідомляється, що Airbus Н125 досить економічні і мають одні з кращих у світі характеристик для польотів у горах. Прикордонники використовують ці вертольоти для повітряного моніторингу кордону, оперативного реагування на зміни обстановки, а також виявлення в прикордонні можливих місць зльоту-посадки літальних апаратів контрабандистів.   Тільки минулого тижня в рамках спільної прикордонної операції Карпати-2021 нарядами виявлено 16 порушень державного кордону літальними апаратами.   В рамках операції Карпати-2021 минулого тижня було організовано службу 99 спільних прикордонних нарядів із представниками Нацполіції, Нацгвардії, Державних міграційної та митної служб.   Спільно зі співробітниками Нацполіції і словацькими прикордонниками затримано 12 незаконних мігрантів та трьох переправників, виявлено та вилучено понад 42 тисячі пачок сигарет.  

  Раніше повідомлялося, що авіація МВС отримала вертоліт Н-225 — п’ятий у 2021 році за контрактом з Airbus Helicopters. Його використовуватимуть під час виконання бойових завдань підрозділу Нацгвардії.      

Джерело