Партія «ОПЗЖ» відкрито. виказує свої симпатії до проросійських пропагандистів, яких затримує Служба безпеки України. До суду, де мала розглядатися міра запобіжного заходу для «військового експерта» Юрія Дудкіна прийшли 50 нардепів від цієї партії, серед яких Ілля Кива. Про це повідомляє пресцентр СБУ


Партія «ОПЗЖ» відкрито. виказує свої симпатії до проросійських пропагандистів, яких затримує Служба безпеки України. До суду, де мала розглядатися міра запобіжного заходу для «військового експерта» Юрія Дудкіна прийшли 50 нардепів від цієї партії, серед яких Ілля Кива.

Нагадаємо, що це той пропагандист, що працював на замовлення Російської Федерації і поливав брудом Україну. Він робив це в ефірі і російських телеканалів, і українського шлаку, що вже закритий через санкції. У лютому Служба безпеки оголосила «діячу» підозру у держзраді та розпалюванні ворожнечі, але ОПЗЖ тепер вважає, що Дудкін – політв’язень.

Записи розмов, де цей «експерт» отримує завдання від продюсерів РосТБ і бере за це гонорар, нардепів ОПЗЖ не бентежать. Хоча з матеріалів спецслужби чітко видно, що людина свідомо, за гроші, виконує завдання (Дудкін саме так і каже: завдання!) російських пропагандистів.

Дії ОПЗЖ ще можна зрозуміти, коли вони захищають від санкцій Медведчука чи Козака з їхніми дружинами. Але бути настільки нерозбірливими і захищати очевидних російських агентів – це вже перебір. Взагалі виникає питання, чи можна ОПЗЖ, Киву і всю цю сепаратистську когорту вважати українськими політиками?

З Кивою в принципі також давно все зрозуміло. Його вже ніхто не сприймає інакше, ніж за містечкового дурника, який здобув популярність хайпом та постійними зашкварами. У цьому він міг би позмагатися з Шарієм – у них приблизно одна аудиторія.

Хіба що Киву життя кидало трохи більше: був у Авакова, з соціалістами, ветеранами АТО і з Правим сектором, потім принесло вітром в ОПЗЖ. Послужний список у нього потужний: Департамент боротьби з наркотиками, жомова яма в оренді у фіктивної фірми, «рішала» далекобійників при блокаді окупованого Криму.

Але метання, щоб заробити грошей – це одне, а от поручитися за підозрюваного в роботі на російські спецслужби, – це вже сильно віддає державною зрадою.

Чи не пора вже Верховній Раді не просто оцінити дії так званих «народних обранців» з ОПЗЖ, а можливо, й подумати про її заборону так само, як колись Комуністичної партії? Тяжіння до тоталітарних режимів і вказівок Путіна більш ніж достатньо, коли в країні триває війна.