Паспорт РФ і сепаратизм. Новий нардеп від Донбасу

Фото: Лига.net Андрій Аксьонов — новий народний депутат України

Довибори до Верховної Ради на одномандатному окрузі №50 у Донецькій області виграв Андрій Аксьонов, до його біографії є багато питань.

  У неділю, 28 березня, в Україні пройшли довибори до Верховної Ради у двох округах Донецької та Івано-Франківської областей. В окрузі №50 Донецької області з великим відривом переміг мер Добропілля Андрій Аксьонов, якого висунула партія Порядок.   З 2014 року до Аксьонова накопичилося чимало претензій, причому не тільки у громадських активістів, а й у правоохоронців.   Корреспондент.net розбирався в біографії нового депутата Ради.     Псевдореферендум   У травні 2014 року Аксьонов був мером селища Новодонецьке Донецької області. У селищі пройшов так званий псевдореферендум сепаратистів про створення «ДНР». Аксьонова звинувачують у його організації.  

 

Сам політик коментував це звинувачення так: «Почитайте, що таке референдум, у Вікіпедії написано. Це було, може, соцопитування. Або що це взагалі було? Як я міг допомагати або підтримувати: його не було».   Також в одному з інтерв’ю Аксьонов говорив: «Як мер… я зобов’язаний виражати сподівання громадян, які тут живуть. Ось вони захочуть у Росії залишитися, і я зобов’язаний їм сказати: так, треба залишитися в Росії. Або захочуть вони приєднатися до Гондурасу, я скажу: так, ви можете до Гондурасу приєднатися».   Офіційно проти Аксьонова звинувачення щодо подій 2014 року не висували.

 

Паспорт РФ

У 2017 році народний депутат Дмитро Лубинець заявив, що Аксьонов нібито звернувся до окупаційної влади Криму і отримав російський паспорт 25 червня 2014 року.   Тоді інформацію Лубинця перевірив журналіст Денис Казанський. Він ввів реквізити документа, які оприлюднив нардеп, на сайті Федеральної податкової служби Росії. І отримав підтвердження, що громадянину Аксьонову Андрію Анатолійовичу 02.02.1971 року народження присвоєно ідентифікаційний номер платника податків.

Пару дней назад публиковал информацию о том, что мэр Доброполья Андрей Аксенов оказался гражданином России….

Опубликовано Денисом Казанским Понедельник, 20 ноября 2017 г.

 

«Я ж не можу коментувати плоди хворої уяви» — так відповів Аксьонов на запитання про наявність російського паспорта.     Кримінальна справа   У 2018 році Аксьонову повідомили про підозру в кримінальному злочині. За версією прокуратури, він без поважних причин залишав робоче місце міського голови Добропілля і їздив в окупований Росією Крим. А за підробленими документами йому нарахували і виплатили бюджетні гроші за той час, коли він був у від’їзді.   Остання постанова суду у цій справі датована 21 січня 2021 року. Справу ще не закінчено.   Сам Аксьонов каже, що був на лікуванні в Мінську і «всі про це прекрасно знали».     Переконання   У 2017 року в міськраді Добропілля запропонували хвилиною мовчання вшанувати загиблих воїнів АТО. «Я взагалі не розумію, чому ми починаємо саме воїнів АТО хвилиною мовчання поминати, — сказав тодішній мер. — Війна йде вже три роки. В Одесі теж ось люди загинули, жінки, діти».   У 2015 році учасників патріотичного автопробігу Аксьонов назвав «звичайними гівномутами».  

    Чиновник зі стажем   Аксьонов народився 2 лютого 1971 року в селищі Новодонецьке Донецької області. Має диплом гірничого інженера за фахом Розробка родовищ корисних копалин.   У 2008 і 2010 роках Аксьонова обирали селищним головою Новодонецька. У 2015 і 2020 роках Андрія Аксьонова обирали міським головою Добропілля.   У нардепи він балотувався від партії Порядок, яку пов’язують із бізнесменом Рінатом Ахметовим. Лідер партії Порядок — нардеп Муса Магомедов — колишній генеральний директор Авдіївського коксохімічного заводу, що належить Ахметову.  

Джерело