Перекрито канал контрабанди бурштину в ОАЕ

Фото: dpsu.gov.ua У фігурантів пройшли обшуки

Бурштин нелегально переправляли до Польщі, а звідти в ОАЕ, де збували. Вартість дорогоцінних каменів і вилученого обладнання — близько 1 млн грн.

Правоохоронці ліквідували нелегальний канал переправлення бурштину за кордон і провели масштабні обшуки у 10 фігурантів — жителів Волинської та Рівненської областей. Було вилучено 300 кілограм бурштину, повідомляє прес-служба ДПСУ.

Було проведено 16 обшуків за місцем проживання та в транспортних засобах осіб, причетних до злочинної діяльності із обробки та збуту бурштину.

«Під час обшуків правоохоронці ліквідували три підпільні цехи для обробки каміння, які зловмисники обладнали в Ковелі та Луцьку. У приміщеннях виявлено та вилучено близько 300 кг обробленого і необробленого бурштину різної фракції, готові вироби з каменю, верстати для ручної обробки та переробки, додаткове обладнання, крім цього, пістолет і кошти», — йдеться в повідомленні.

Орієнтовна вартість дорогоцінних каменів і вилученого обладнання — близько одного мільйона гривень.

Слідство встановило, що створив злочинну групу і налагодив контрабанду бурштину-сирцю 34-річний житель Ковеля. Крім нього в схемі брали участь ще дев’ять осіб, жителі Волинської і Рівненської областей.

Зловмисники купували камені і здійснювали його переробку в обладнаних цехах. Готові вироби поза митним контролем переправляли до Республіки Польща, звідти «товар» потрапляв в Об’єднані Арабські Емірати, де його і збували.

Гроші, отримані незаконним шляхом, фігуранти самостійно перевозили в Україну, наголосили в ДПСУ.

Відкрито кримінальне провадження. Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно і проведення необхідних експертиз. Всім учасникам злочинної групи оголосять про підозру за ч. 2 ст. 240-1 (Незаконний видобуток, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, перероблення бурштину) КК України.

Раніше ми писали, що в Борисполі перехопили рекордну партію бурштину. Під виглядом особистих речей у Китай намагалися переслати 260 кг бурштину, що є найбільшою в цьому році партією контрабандного бурштину.

Також Korrespondent.net писав, що українець намагався поштою відправити за кордон 12 кг бурштину. У двох посилках виявили камені бурштину великих фракцій. Вага деяких каменів становив до 1,5 кг.

Джерело