П'ятий етап вакцинації: як і де зробити щеплення

Вакцинуватися можуть усі, крім дітей

Із сьогоднішнього дня вакцинуватися від коронавірусної інфекції можуть всі українці, старші за 18 років.

В Україні з середи, 21 липня, розпочався п’ятий етап вакцинації проти коронавірусу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Відтепер вакцинуватися можуть усі охочі українці, старші за 18 років; іноземці, які мають дозвіл на проживання в Україні; громадяни, які звернулися за статусом біженця в Україні або вже отримали його.

«Якщо ви працівник охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий або працівник державних органів влади, зверніться до роботодавця, щоб він зв’язався з регіональним координатором, і вас вакцинували за місцем роботи. Або виберіть найближчий пункт чи центр вакцинації. Контакти регіональних координаторів можна отримати в Департаментах охорони здоров’я ОДА/КМДА», — йдеться в повідомленні.

При цьому колективи з понад 50 осіб можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації за місцем роботи.

Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можуть вакцинуватися в окремих пунктах щеплення на підконтрольних Україні територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей.

У МОЗ нагадали, що черга на вакцинацію через додаток Дія перестала працювати.

Зазначимо, зараз в Україні застосовують чотири вакцини від коронавірусу. З сьогоднішнього дня крім препаратів Pfizer, Sinovac Biotech і AstraZeneca почали застосовувати Moderna.

З початку кампанії вакцинації щеплено майже 2,8 млн осіб. Повністю імунізовані — понад 1,5 млн українців. Всього проведено 4 279 666 щеплень.

Джерело