Підготовка почалася. Візит Зеленського в США

Джо Байден чекає Зеленського в гості наприкінці місяця

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і глава Офісу президента Андрій Єрмак прибули у Вашингтон для підготовки візиту Володимира Зеленського в США, що має бути 30 серпня.

  Володимира Зеленського чекають у Білому домі 30 серпня. Але у Вашингтон вже виїхала українська делегація для підготовки візиту.   Корреспондент.net розбирався, чого чекати від зустрічі Зеленського і Байдена.     Навіщо поїхали   Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і глава Офісу президента Андрій Єрмак прибули у Вашингтон для підготовки візиту Володимира Зеленського в США, що має бути 30 серпня.   Міністр розповів, що під час візиту запланованими є зустрічі з радником президента США з нацбезпеки Джейкобом Салливаном, Держсекретарем Ентоні Блінкеном, сенаторами й американськими аналітиками.   «У президентів є низка великих тем. Але якими б вони не були, не буде ніяких «підвищених тонів» чи якогось шантажу. Буде розмова союзників, які спільно працюють над вирішенням складних проблем безпеки і процвітання України, Європи і євроатлантичного простору», — написав Кулеба.   Міністр відзначив, що Зеленський поїде в США одразу після наймасштабнішої в історії України міжнародної події: установчого саміту Кримської платформи, на який у Київ приїдуть більш як три десятки партнерів, зокрема делегація із США. Нагадаємо, що делегацію США на саміті Кримської платформи представлятиме міністр транспорту Пітер Буттіджедж.     Візит на тлі конфлікту   У Білому домі кажуть, що візит Зеленського підтвердить незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям триваючої російської агресії на Донбасі і в Криму, а також тісну співпрацю між країнами у сфері енергетичної безпеки.   До останньої якраз найбільше запитань. Уже після оголошення про візит Зеленського США і Німеччина оголосили, що офіційно домовлено про завершення будівництва російського газопроводу Північний потік-2 в обхід України.   На думку аналітиків, навіть дату для запрошення Українського президента у Вашингтон вибрали таку, аби обмежити його зустрічі з американськими конгресменами, які виступають різко проти рішень Байдена, що стосуються Північного потоку. Наприкінці серпня в конгресі США канікули.   «Незважаючи на ці хитрощі, питання Північного потоку-2, безумовно, впливатиме на атмосферу візиту. Навіть наприкінці серпня. Можливо, гостроту проблеми частково вдасться пом’якшити з допомогою деяких компенсацій, які США могли б надати Україні як частину пакета безпеки. Адже для нас питання Північного потоку-2 — це перш за все безпека», — вважає директор Центру Нова Європа Олена Гетьманчук.  

    Що привеземо з Вашингтона?   «Було б добре вже під час візиту підписати такий двосторонній оборонний документ, який би зафіксував не тільки ті питання і ті сфери, де ми вже працюємо, але й ті, де ми можемо істотно посилити співпрацю. Це може бути рамкова угода, яка зафіксує наші ключові сфери безпеки співробітництва. Потім, у майбутньому, ми можемо вийти на якусь посилену оборонну операцію. Є багато країн, наприклад Сінгапур, які починали з меморандумів про взаєморозуміння, потім підписували рамкові угоди, потім підписували посилені оборонні угоди. У України тепер є великі шанси підписати таку рамкову угоду. Більш того, далеко не факт, що США були б готові її підписати, якби не питання Північного потоку-2. А точніше, якби не відчуття, що вони все ж повинні запропонувати Україні щось взамін», — припускає Гетьманчук.  

Джерело