Питна вода в Україні - еколог заявила про небезпеку

Фото: Getty images

Проблема забруднення річок та озер є однією з найболючіших в Україні. Через це, а також сильну спеку кількість питної води поступово зменшується. Наскільки суттєвою є ця загроза, чи доведеться українцям перейти на бутильовану воду та якими є наслідки зменшення водних ресурсів країни – в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповіла експерт відділу клімату та транспорту ГО «Екодія» ОЛЬГА ГУСАКОВА.

— Що ви можете сказати про якість питної води в Україні? Чи будемо ми пити чисту воду з-під крану, чи варто орієнтуватися на бутильовану?

— Важко сказати точно, тому що все дуже залежить від кожного з нас, як ми будемо ставитися до водних ресурсів, що ми будемо з ними робити.

Загалом серед двадцяти європейських країн Україна за показником забезпеченості водними ресурсами знаходиться на 17 місці. Це говорить про те, що Україна насправді доволі мало забезпечена водними ресурсами. Тому дуже важливо ставитися до них обережно, бо відсутність чи навіть зменшення кількості води в річках значно впливає на наше життя.

Одним із наслідків є посухи. Минулого року Україна особливо сильно відчула поєднання високих температур повітря та зменшення кількості води в річках. На півдні України ми бачили значні посухи, були значні пожежі. Це є наслідком зміни клімату, яка зараз відбувається в усьому світі і в Україні також.

— Ми бачимо, що розвивається хімічна промисловість, додаються нові сполуки. Наскільки наші очисні споруди можуть з цим впоратися?

— Я не фахівець з цього питання.

Читайте: Картопля гниє на полях, а кавун масово піде за тиждень — фермер з Одещини

— Водний транспорт. Ви за чи проти цієї стратегії уряду?

— Зважаючи на те, який він, наскільки екологічний, як впливає на довкілля, чи викидає велику кількість речовин у воду. Від цього дуже залежить.

Джерело