Служба безпеки України стискає кільце навколо кума Путіна. Здається, що в спецслужбі тільки і чекали команди, щоб почати діяти.

Початок кінця: Служба безпеки України стискає кільце навколо кума Путіна

Одіозному Віктору Медведчуку знадобилося п’ять років, щоб після Революції Гідності знову вирости з закулісного функціонера до політичного важковаговика. Здавалося, що статус-кво («нібито ворог, але краще його не чіпати») зберігатиметься і далі. Виявилося, що нова влада готова до більш радикальних кроків. Служба безпеки України взялася за Медведчука всерйоз.

Служба безпеки України досить швидко і дохідливо нагадала Віктору Медведчуку, в якій країні він живе. Здається, що в спецслужбі тільки і чекали команди, щоб почати діяти.

Першим правильним рішенням були санкції до Тараса Козака та його телеканалів – 112, ZIK і NewsOne. Причина — антиукраїнська пропаганда і робота на РФ.

Підривна діяльність в інформаційному полі – як вона є. За останнім соцопитуванням «Рейтингу» 72% українців схвалюють санкції щодо юридичних і фізичних осіб, діяльність яких шкодить інтересам України.

Такий результат цілком зрозумілий. «Свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність і суверенітет України», – наголосив голова СБУ Іван Баканов. Як бачимо, більшість громадян з цим погоджуються.

Серед причин для санкцій – не тільки інформаційна робота на РФ. Джерела в правоохоронних органах зазначають, що у спецслужбі встановили: медведчуківські телеканали фінансує ТОВ «Торговий дім «Донське вугілля» з ОРЛО. Саме там, на окупованій Луганщині, відбувається повний цикл із незаконного видобутку вугілля, його реалізація в РФ зі сплатою податків до бюджету «ЛНР», які потім йдуть на «підтримку штанів» цієї псевдореспубліки. Це, як зафіксувала СБУ, вже інше кримінальне провадження – «фінансування тероризму».

На основі доказів, зібраних Службою безпеки, санкції застосовані і до двох авіакомпаній, якими Медведчук користувався, літаючи до Криму і в РФ. Коло звузилося ще більше. Тікати в Ростов Медведчуку, схоже, доведеться машинами.

Пізніше сипатися почали і бізнес-проєкти фігуранта. Спочатку маленькі цеглинки: київські депутати публічно відмовляються віддавати в оренду землю в центрі Києва для компанії, пов’язаної з Оксаною Марченко. Про це повідомляє «Главком».

Далі ще більше. Пізніше стало відомо, що у відомстві Баканова опублікували одну цікаву новину. Служба безпеки вручила підозру колишньому заступнику директора державного дослідного інституту. Саме завдяки його «експертним» висновкам частина магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» перетекла з державної у приватну власність.

Початок 2021 року у Медведчука явно не склався. І вже можна прогнозувати, що СБУ навряд чи планує знижувати темпи, копати точно є куди. Наприклад, у бік легальності коштів, за які соратник Медведчука Тарас Козак придбав у 2018-19 роках телеканали 112, ZIK і NewsOne. Грошові активи з’явилися у нього раптово через Кіпр, а купівельні операції відбувалися в Білорусі.

Зараз під санкції потрапила тільки частина майна Козака в Україні. ЗМІ повідомили, що у його «незадекларованої» цивільної дружини є ще й бізнес в РФ, і luxury-апартаменти неподалік від Кремля, і земельні ділянки в Україні.

Розкриття одного за одним усіх цих ланцюжків не просто звужує простір навколо Медведчука і вичавлює його з українського порядку денного. Воно показує сумну для нього картину – у громадян немає фідбеку на оте відчайдушне «вставай, страна огромная» від Вадима Рабиновича з трибуни Верховної Ради. Так, десь там є картинка нібито «утисків демократів», яку використовує пропаганда РФ, але самі українці навпаки – підтримують санкції.

Багато експертів відзначили, що реальна аудиторія прямих ефірів, які зараз три телеканали ведуть спільно в Youtube, – від сили 2-3 тисячі осіб. А КМІС вже дослідив свіжі рейтинги партій, і зробив висновок – у ОПЗЖ вони впали.

СБУ всерйоз взялася за Медведчука та його оточення. Те, що не спромігся за 5 років зробити Порошенко, наважився і зробив Зеленський.

Джерело: Українське інтернет-ЗМІ «Главком».