Прикордонники вилучили 40 кг чорнобильських грибів

Фото: dpsu.gov.ua На затриманих склали адмінпротоколи

Селяни, які незаконно проникли в зону відчуження, стверджують, що збирали гриби для себе, а не для продажу.

Прикордонники відділу Млачівка і співробітники Нацполіції увечері 3 листопада двічі затримували жителів сусідніх сіл, які збирали гриби в чорнобильській зоні відчуження. Про це в середу, 4 листопада, повідомила Державна прикордонна служба України.

Селяни, які незаконно проникли в зону відчуження, на момент зустрічі з правоохоронцями встигли зібрати близько 40 кг грибів. Вони стверджують, що збирали гриби для себе, а не для продажу.

Поліцейські оформили на грибників адміністративні протоколи за ст. 46-1 КУпАП (Порушення режиму радіаційної безпеки в місцевості, що зазнала радіоактивного забруднення).

Гриби, зібрані на радіоактивно забрудненій території, вилучені. Також прикордонники направили в Нацполіцію повідомлення про ознаки кримінального злочину в діях затриманих.

Зокрема, ст. 267-1 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за винесення і вивезення із зони відчуження продуктів харчування, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин — без надання дозволу або дозиметричного контролю.

Як повідомлялося раніше, адміністрація Чорнобильської АЕС заборонила туристичні екскурсії на територію станції щонайменше до 30 листопада в рамках посилення карантину.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись