Служба безпеки України відкрила два кримінальних провадження на проросійського блогера Анатолія Шарія.

16 лютого цього року Службі безпеки України вдалось відкрити одразу дві справи проти проросійського блогера Анатолія Шарія. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Наразі оперативники вже повідомили Шарію про підозру за статтями «Державна зрада» та «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

Підставою для відкриття справ проти фігуранта стала робота проти України та проросійська пропаганда блогера соцмережах, виступи на російських телеканалах.

Прес-служба СБУ повідомляє, що починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Також відомо, що на антиукраїнську діяльність Шарія та участь в ефірах російських телеканалів неодноразово скаржилися громадяни.

Саме державні телеканали РФ: «Россия 24», «Россия 1», «Звезда» та інші використовували фейки Шарія в своїх сюжетах.

Довідка: стаття «Державна зрада» передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна, або без такої. За розпалювання міжнаціональної ворожнечі Шарію також загрожує покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років.