Рада прийняла закон про Бюро економбезпеки

Фото: Пресс-служба Верховной Рады «За» проголосували 201 депутат фракції Слуга народу, 17 нардепів групи Довіра і 16 депутатів фракції Голос

Бюро об’єднає в собі всі підрозділи з боротьби з економічними злочинами з усіх правоохоронних органів і більше уваги приділятиме аналітичній роботі.

  Верховна Рада прийняла закон про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ), яке замінить податкову міліцію. За законопроект №3087-д у другому читанні проголосували 242 депутати на пленарному засіданні в четвер, 28 січня.       Свої голоси за нього віддали 201 депутат правлячої фракції Слуга народу, 17 депутатів групи Довіра і 16 депутатів опозиційної фракції Голос.   «Це були дуже складні півтора року роботи. Це був дуже складний законопроект… Спасибі тим, хто заважав. З вами реформа стала складнішою, але більш насиченою. Хоча, звісно, найголовніше у створенні БЕБ ще попереду», — прокоментував прийняття закону голова профільного комітету Данило Гетманцев.   Передбачається, що Бюро об’єднає в собі всі підрозділи з боротьби з економічними злочинами з усіх правоохоронних органів і більше уваги приділятиме аналітичній роботі, що дозволить знизити тиск на бізнес і поліпшити інвестклімат в Україні.   Директора Бюро призначатиме Кабмін за поданням прем’єр-міністра за пропозицією конкурсної комісії. Максимальна кількість працівників відомства — не більше чотирьох тисяч осіб.   Нагадаємо, у вересні 2020 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект про Бюро економічної безпеки. «За» проголосували 245 нардепів.  

Джерело