Рахункова палата заявила про ризики держбюджету-2021

Фото: 2000.ua Глава Рахункової палати перерахував основні недоліки урядового законопроекту

Уряд пропонує на півроку заморозити розмір прожиткового мінімуму в сумі 2189 грн, тоді як його фактичний розмір становить 3763 грн.

Розроблений урядом проект держбюджету на 2021 рік містить низку серйозних ризиків. Про це в четвер, 5 листопада, заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, виступаючи у Верховній Раді, повідомило інформагентство УНІАН.

За його словами, є ризики, що прогнозоване урядом в проекті держбюджету зростання української економіки на 4,6% в 2021 році з урахуванням ситуації, що склалася, не буде досягнутим.

«Карантинні обмеження триватимуть до кінця року. Триває рецесія в промисловості та інших галузях, зменшилося кредитування економіки і приплив іноземного капіталу», — нагадав глава Рахункової палати.

Це призведе до недонадходження доходів у визначених бюджетом обсягах, наголосив він. Пацкан також зазначив, що уряд пропонує на півроку заморозити розмір прожиткового мінімуму в сумі 2189 грн, тоді як його фактичний розмір становить 3763 грн.

«Рахункова палата неодноразово акцентувала увагу на зміні підходів до формування розміру прожиткового мінімуму», — заявив він. Також Пацкан зазначив, що на боротьбу з епідемією коронавірусу в проекті держбюджету-2021 передбачено 19,4 млрд грн, з яких 2,6 млрд грн — на проведення вакцинації.

«Ми бачимо ризики закупівлі за завищеними цінами медичних товарів і недостатньо досліджених вакцин», — сказав глава Рахункової палати.

За його словами, на виплату пільг і житлових субсидій передбачено на 561 млн грн менше, ніж у 2020 році — при цьому оголошено істотне підвищення цін на газ вже з листопада 2020 року, що призведе до подорожчання житлово-комунальних послуг та збільшення кількості одержувачів субсидії, а значить, і бюджетних витрат.

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер, 5 листопада, прийняла за основу законопроект про держбюджет на 2021 рік. При цьому бюджетний комітет ВР запропонував повністю або частково врахувати 1276 депутатських поправок до документа і відхилити 1175 поправок.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись