Голова СБУ Іван Баканов, коментуючи результати сьогоднішнього засідання РНБО заявив, що рішення про введення санкцій стосовно окремих осіб ґрунтується, зокрема, й на матеріалах, якими володіє Служба безпеки України.

Про це повідомляє прес центр СБУ.

РНБО запровадила низку нових санкцій. Вони ґрунтуються на матеріалах СБУ.

Коментуючи результати засідання РНБО, очільник відомства Іван Баканов повідомив, що рішення РНБО про введення нових санкцій ґрунтується на матеріалах Служби безпеки України.

«Сьогодні Служба безпеки проводить слідчі дії, щоб задокументувати весь протиправний механізм постачання вугілля з тимчасово окупованої території до РФ та України. Таким чином, ми отримаємо підтвердження фінансування терористичної діяльності «ЛНР». І як результат – підґрунтя для повідомлення підозри представникам компанії», – повідомив Іван Баканов.

Також повідомляється про рекомендацію розширити введені раніше економічні санкції стосовно власників авіакомпаній, які здійснювали польоти до Росії, і доповнити санкційний перелік ще 5 компаніями.

Зокрема на засіданні Баканов надав членам РНБО інформацію про інші напрями захисту державної безпеки та протидії гібридній війні.

Він пояснив, що після введення перших санкцій наприкінці січня кінцеві бенефіціари молдовської авіакомпанії JET4U S.R.L. та португальської JET4U LDA вживають термінові юридичні заходи, щоб обійти накладені на них обмеження. Зокрема, намагаються змінити обслуговуючі компанії – тобто вводять інших юридичних осіб.

«Кожен із нас бачить вплив гібридної війни та її наслідки. Тож нам треба працювати на випередження. В даному випадку наша сила – у системних діях на захист національних інтересів», – підкреслив голова СБУ.