Розслідування справи Медведчука завершено

Фото: vybor.ua

Матеріали за справою сьогодні будуть відкриті нардепу, що перебуває під домашнім арештом. Матеріали щодо іншого підозрюваного депутата виділені в окреме провадження.

  Прокуратура завершила розслідування у справі народного депутата Віктора Медведчука, якого підозрюють у зраді і спробі пограбування національних цінностей. Також завершено розслідування відносно іншого нардепа — Тараса Козака. Про це в п’ятницю, 20 серпня, повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.   Слідство у резонансній справі за підозрою двох народних депутатів у державній зраді і розграбуванні національних цінностей завершено. Від сьогодні матеріали провадження відкриті стороні захисту. Після їх ознайомлення справа піде в суд.   «Відразу зауважу — матеріали сьогодні будуть відкриті народному депутату, який перебуває під домашнім арештом. Матеріали щодо іншого підозрюваного парламентарія виділені в окреме провадження у зв’язку з його розшуком, хоча основні слідчі дії щодо нього також завершені», — заявила генпрокурор Ірина Венедіктова.   За її словами, слідство встановило, що двоє народних депутатів України спільно з посадовими особами органів влади країни-агресора — Російської Федерації та іншими особами вчинили замах на розграбування національних цінностей — незаконне видобування нафти і газу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, які, відповідно з Конституцією України, є власністю українського народу.   «Слідство має докази, що підозрювані передали окупаційній владі матеріальну і документальну базу з розробки родовища Глибока. Воно розташоване в прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічній зоні України. Без допомоги цих нардепів РФ знадобилися б роки і величезні ресурси для освоєння ділянки з перспективними запасами більш ніж 38 млрд грн», — йдеться в повідомленні.   Крім того, за даними слідства, народні депутати України, діючи відповідно до вказівок представників органів державної влади Російської Федерації, збирали інформацію про місця дислокації військових формувань України і їх бойової підготовки, сприяли в залученні громадян України до реалізації заходів на шкоду Україні для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі.   «В даному випадку йдеться про передачу конфіденційної інформації щодо однієї з військових частин української армії, а також про активну участь у розробці так званого Проекту Луч. На думку експертів, проект спрямований на системне просування та лобіювання політичних, геоекономічних і інших інтересів Російської Федерації, вигідних їй змін у внутрішній і зовнішній політиці України», — заявила Венедіктова.   Вона зазначила, що Луч мав сприяти формуванню в Україні необхідної для РФ громадської думки, прийняття вигідних для РФ управлінських, економічних, політичних рішень, руйнувати самостійність державної влади всередині країни і незалежність у міжнародних відносинах.  

  Нагадаємо, 13 травня суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт. На це рішення була подана скарга захисту — на відміну запобіжного заходу, а також апеляція від прокуратури з вимогою заарештувати нардепа із заставою в 300 млн гривень.   11 травня СБУ провела обшуки в будинку Медведчука. Пізніше самому Медведчуку, а також нардепу Тарасу Козаку було оголошено підозру у зраді.   Пізніше генпрокурор Ірина Венедіктова озвучила, в чому підозрюють Медведчука. Йдеться про перереєстрацію за «законами» РФ у Криму українського газового родовища.      

Джерело