САП знову скасувала постанову про закриття справи Роттердам+

Фото: YouTube Віталій Пономаренко закривав справу Роттердам+ три рази

Раніше процесуальний керівник закривав справу Роттердам+ три рази. Замінити старшого групи прокурорів у цій справі може тільки Генпрокурор.

  В.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук вдруге скасував постанову прокурора Віталія Пономаренка про закриття справи Роттердам+. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.   «Максим Грищук також скасував постанову про відновлення розслідування, яке передувало закриттю. Таким чином, слідство не втратило дорогоцінні процесуальні дні, які необхідні для його завершення і направлення справи в суд», — ідеться в повідомленні відомства.   У НАБУ нагадали, що, незважаючи на зібрані детективами докази, процесуальний керівник Віталій Пономаренко закривав справу Роттердам+ три рази:  

  • у серпні 2020 року (відновлено ВАКС в жовтні 2020 року);
  • у січні 2021-го (відновлено в.о. керівника САП);
  • 9 квітня 2021-го (відновлено в.о. керівника САП).

  У відомстві додали, що тільки Генпрокурор Ірина Венедіктова може замінити старшого групи прокурорів у цій справі.   «Сукупність зібраних доказів у провадженні, на переконання НАБУ, є достатньою для того, щоб саме суд визначив обґрунтованість звинувачень у заподіянні державним і громадським інтересам багатомільярдних збитків через формулу Роттердам+», — додали в НАБУ.   Нагадаємо, ми писали, що справу Роттердам+ втретє закрили. У НАБУ мають намір оскаржити дії прокурора і кажуть, що він намагається запобігти направленню справи в ВАКС.   До цього повідомлялося, що в Раді мають намір «оживити» справу Роттердам+.  

Джерело