Служба безпеки України повідомила про блокування каналу незаконного переправлення громадян Росії до країн ЄС, Великої Британії та США. Його заблокували контррозвідники спецслужби на Закарпатті. Про це повідомляє пресцентр СБУ

СБУ повідомила про блокування каналу незаконного переправлення та легалізації росіян за кордоном, організованого на Закарпатті

Служба безпеки України повідомила про блокування контррозвідниками відомства каналу незаконного переправлення громадян Росії до країн ЄС, Великої Британії та США. Інформацію опублікували у пресцентрі спецслужби 15 березня 2021 року.

«Оперативники спецслужби встановили, що протиправну діяльність організував мешканець Берегівського району області. Він сприяв іноземцям, зокрема росіянам, в отриманні на фіктивних підставах громадянства Угорщини для подальшого безвізового в’їзду до 162 країн світу, включаючи США та Велику Британію», — повідомляють у пресцентрі СБУ.

Відомо, що організатор схеми забезпечував підроблення документів, які доводили наявність необхідних підстав. Фігурант справи займався оформленням документів, що підтверджували набуття громадянства та отримання дозволу для виїзду за кордон, через дипломатичні представництва Угорщини у деяких країнах Європейського Союзу.

Серед його «клієнтів» були представники криміналітету та організованих злочинних угруповань. Вони платили до €30.000 за «послуги».

У межах кримінального провадження слідчі спецслужби провели обшуки за адресами проживання зловмисника. У ході слідчих дій виявлено та вилучено речові докази, що підтверджують причетність фігуранта до злочинної схеми.

Зловмиснику наразі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.