Після проведення тривалої спецоперації оперативники Служби безпеки України заявили, що популярні в Україні телеграм-канали, де публікувалися різні політичні «зливи» та вкиди, спонсоруються з Росії.

СБУ розкрила російський слід у популярних telegram-каналах


Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб Російської Федерації. Повідомляє пресслужба СБУ.

Працівники служби не просто спостерігали за бумом фейків у телеграмі, а шукали, хто за ними стоїть. Після проведення спецоперації, були знайдені докази про те, що російські спецслужби з Генштабу Збройних сил РФ курували цілу сітку українських telegram-каналів.

Йдемо мова про такі канали, як «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live». Ними користувалися наші політики для зливів і чуток.

До складу агентурної мережі, за даними СБУ, входили жителі Харкова й Одеси, активісти так званої «руської весни».. Зазначається, що всі вони нині «базуються» на території підконтрольної Росії «Придністровської Молдовської Республіки» в Тирасполі.

Як виявилося, «головним менеджером» цієї агентурної мережі є одесит, який згодом втік до Придністров’я. Він був одним із організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану».

“Фігурант особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується з замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25-30 тисяч гривень на всеукраїнських каналах”, — інформує пресслужба СБУ.

Також співробітники СБУ затримали одну фігурантку у Києві. У неї знайшли флешку з персональними даними правоохоронців, які вона могла «злити» росіянам. Відкрите кримінальне провадження.

СБУ розкрила російський слід у популярних telegram-каналах

Джерело