В структурах, залучених до підготовки та ратифікації так званих «Харківських угод» відбулися обшуки. Зокрема Служба безпеки України провела обшуки в Кабміні, Верховній Раді, РНБО та Міністерстві закордонних справ.

Про це повідомляє пресцентр СБУ

СБУ розслідує «Харківські угоди»: проведені обшуки у структурах, залучених до їх підготовки та ратифікації

У залучених до підготовки та ратифікації документів «Харківських угод» СБУ провела обшуки. Слідчі дії проводилися в адміністративних будівлях органів влади. Про це інформує пресцентр спецслужби 16 березня 2021 року.

Повідомляється, що обшуки проводилися у:
• Верховній Раді України, зокрема її комітетах;
• Головному науково-експертному управлінні ВРУ;
• Раді національної безпеки і оборони України;
• Міністерстві закордонних справ України;
• Кабінеті Міністрів України спільно з Державним бюро розслідувань.

У ході обшуків було виявлено документи, що свідчать про те, що тодішнє керівництво держави, до підписання та прийняття вказаних документів, усвідомлювало їх наслідки. Наприклад, в них йдеться про збільшення військового контингенту на півострові, систематичне порушення кордонів та правил базування військово-морським флотом РФ, а також про мільярдні збитках для України.

Очевидно, що при підготовці так званих «угод» інтереси країни банально здали. Це є ще однією підставою для статті про держзраду.

Нагадаємо, що раніше СБ України повідомила по початок розслідування фактів державної зради керівництвом держави у період з 2008 по 2010 роки через підписання «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року».