Спільно з компетентними органами США та Франції СБ України заблокувала діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

СБУ вдалось заблокувати діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання

Служба безпеки України заявляє, що заблокувала діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Про це інформує пресцентр СБУ.

«Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Багаторівнева масштабна спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції», – йдеться в повідомленні.

В СБУ зазначили, що з вересня 2020 року хакери атакували понад 150 компаній країн Європи та США. Збитки від діяльності угруповання становлять понад 80 мільйонів доларів США.

За даними спецслужби, на території України діяла група осіб, яка використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor».

За допомогою вірусу хакери:
• здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній,
• викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників,
• викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок,
• блокували роботу вебресурсів.

«У лютому 2021 року правоохоронці припинили діяльність зловмисників. Під час слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку із вірусом «Egregor», інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші беззаперечні докази протиправної діяльності» — повідомляє СБУ.

Учасникам вказаного хакерського угруповання, у тому числі організатору, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.