Служба безпеки України затримала бус з дипломатичними номерами, яким намагалися провести до Євросоюзу заборонені товари дипломати з МЗС. Повідомляється, що у бусі знайшли: майже 16 кг виробів із золота орієнтовна вартість яких — 15 мільйонів гривень, 8826 блоків цигарок на сумму у 1,5 мільйони гривень за цінами чорного ринку.

Про це повідомила пресслужба СБУ

Українські дипломати з МЗС погоріли на контрабанді. У ці вихідні Служба безпеки затримала на митному посту «Ягодин» вантажівку з дипномерами. А в ній виявилася не дипломатична пошта, а цигарки, золоті прикраси і готівка в різних валютах.

Тобто користуючись привілеями «зеленого коридору», дипломати намагалися провести до Євросоюзу заборонені товари. Тому що партія – явно завелика для власного користування.

Зокрема, за даними СБУ, у вантажі було: майже 16 кг виробів із золота (орієнтовна вартість 15 млн грн), 8826 блоків цигарок (на 1,5 млн. грн за цінами чорного ринку). А також 140 тис. дол. США, 67,2 тисяч євро і 11,6 тис. польських злотих.

Можна, звісно, припускати, що все це – для потреб іноземних посольств. Але масштаби вивозу до Євросоюзу тих же цигарок свідчать швидше про контрабанду.

Таку схему вивозу організували колишні та нинішні співробітники Міністерства закордонних справ. Підозри фігурантам будуть оголошені після завершення слідчих дій.

До речі, контррозвідка Служби безпеки України досить часто блокує контрабанду на кордоні. І вивозити намагаються не тільки цигарки, а й культурні цінності. Наприклад, на цьому тижні СБУ викрила цілу групу контрабандистів. Вони підготували до вивозу в ЄС велику партію старовинних монет, холодної зброї та предметів побуту. Всього – десь на мільйон доларів.

На щастя, тут обійшлося без дипломатів. Контрабанду ділки переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку, а в деклараціях відверто брехали. За кордоном цінності розпродавали.

Після експертиз та досудового розслідування СБУ передасть предмети старовини у музейний фонд.