Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері. Про це на форумі «Україна 30» заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Про це повідомили в пресцентрі СБУ

Спецслужби РФ курують кібератаки проти України - СБУ

У Росії є окремі підрозділи, які працюють виключно за українським напрямом й отримують на це фінансування. Про це заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

«Є визначені підрозділи, спеціалізація яких – конкретно Україна. Тобто це їхня робота, люди за це отримують заробітну плату, інші засоби: це можуть бути державні і недержавні медіаресурси. Є конкретна сила, яка сьогодні нам протистоїть», – зауважив Вітюк.

Так за минулий рік Служба безпеки:
— нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади;
— припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак;
— заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю понад 60 тисяч акаунтів.

Також Вітюк наголосив, що інструментами в гібридній війні стають: телеканали, інформаційні портали, сайти, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, Telegram-канали, «фабрики тролів» та окремі блогери.

Відомо, що значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з РФ. Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, над якою працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора. Відтак СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам телеграм-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.